česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kulatý stůl s ministrem průmyslu Támilnádu za aktivní účasti významných českých firem

Kdy: 16.10.2020

V pátek 16. října 2020 uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Dillí ve spolupráci s Honorárním konzulátem ČR v Čennaí vedeným honorárním konzulem a prezidentem Jihoindické obchodně-průmyslové komory SICCI Ar Rm Arunem dlouho očekávaný webinář na podporu hospodářské spolupráce mezi Českem a indickým svazovým státem Tamilnádu. Hlavními vystupujícími webináře byli ministr průmyslu Tamilnádu M. C. Sampath a náměstkyně ministra průmyslu a obchodu ČR paní Martina Tauberová, a rovněž velvyslanec Milan Hovorka či generální ředitel agentury pro rozvoj investic v Tamilnádu s názvem Guidance Bureau, Dr. Neeraj Mittal.

 

Svazový stát Tamilnádu patří mezi nejprogresivnější oblasti Indie, přitahující pozornost zahraničních investorů a obchodníků. Jeho význam je umocněn potenciálem honorárního konzulátu ČR v Čennaí, který vede Ar Rm Arun, zároveň zastávající pozici prezidenta Jihoindické obchodně-průmyslové komory SICCI.

Hlavními hosty virtuálního kulatého stolu tak byly ministr průmyslu Támilnádu M. C. Sampath a náměstkyně ministra průmyslu a obchodu ČR paní Martina Tauberová, a rovněž velvyslanec Milan Hovorka či generální ředitel agentury pro rozvoj investic v Tamilnádu s názvem Guidance Bureau, Dr. Neeraj Mittal. Ten představil přítomným zástupcům státní i soukromé sféry obchodní a investiční potenciál svazového státu Tamilnádu. Po jeho boku rovněž zazněly příspěvky sektorových specialistů Tamilnádu, mezi kterými nechyběl farmaceutický průmysl, obranný průmysl, elektronika, automobilový průmysl anebo zpracovatelský průmysl.

 

Hlavní hosté kulatého stolu

 

Vysoké představitele na obou stranách doplnilo na 60 českých a indických firem, které mají zájem o prohloubení vztahů. Prezentace na české straně připravily firmy jako ComAp, Zentiva, Pharma Invest & Development, Česká Zbrojovka, Workswell anebo Czech Trading Invesment, které seznámily své potenciální indické partnery o svých záměrech při rozvoji podnikatelských aktivit v Tamil Nádu

Nechyběla ani Hospodářská komora ČR, Ministerstvo zahraničních věcí prostřednictvím zástupce Odboru ekonomické diplomacie a samozřejmě další významní zástupci. Webinář se tedy pyšnil kvalitním obsazením na obou stranách a reprezentoval další z „Akčního plánu ekonomické diplomacie Velvyslanectví ČR v Dillí v době pandemie COVID-19“, prostřednictvím kterého podporujeme networking českých a indických firem i v této nelehké době.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

přílohy

Pozvánka 377 KB JPG (Obrázek / Fotka) 21.10.2020