česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise malých a středních firem do Bengaluru

Kdy: 06.03.2017 - 08.03.2017, Kde: Bengaluru, Indie

Velvyslanectví České republiky v Dillí se společně s agenturou CzechTrade a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) podílelo na uspořádání podnikatelské mise ve dnech 6. – 8. 3. 2017 do svazového státu Karnátaka na jihu Indie.
 

Projekt podnikatelské mise vedené velvyslancem České republiky v Indii Milanem Hovorkou za účasti člena představenstva AMSP ČR Libora Musila a generální ředitelky AMSP ČR Evy Svobodové byl částečně finančně podpořen z programu Ministerstva zahraničních věcí ČR na podporu ekonomických zájmů v zahraničí.

Podnikatelské mise se zúčastnili zástupci českých společností: Beznoska, Brano Group, ČEB, HTP, Intergaze, LIKO-S, Mediatrade, Metaliko, Navláčil stavební firma, SINDAT, Tatra Trucks a Watersavers. Čeští podnikatelé byli přijati ministrem velkého a středního průmyslu Karnátaky R. V. Deshpandem a navštívili sídlo nového inkubátoru českých firem v Bengaluru. Setkali se s indickými podnikateli v sídle Federace obchodních komor Karnátaky (FKCCI) a zúčastnili se podnikatelského fóra, které mělo na programu seznámení s podnikatelským prostředím a desítky jednání B2B s indickými obchodními partnery. Během třetího dne se zástupci českých firem rozdělili do tří skupin podle hlavních výrobních programů: stavebnictví, strojírenství a dodávky pro zdravotnictví, aby v Bengaluru navštívili potenciální klienty a indické firmy.

Velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka k podnikatelské misi uvedl: „Tak to byla podnikatelská mise jako hrom. Jedna báseň. Úžasné malé a střední podniky s velkým apetitem rozvíjet podnikatelské aktivity v Indii opřeným o letité zkušenosti z jiných trhů. Děkuji Asociaci malých a středních podniků a živnostníků za zprostředkování této reprezentativní, svým charakterem a skladbou velmi výjimečné mise. Očekávám, že celá řada setkání a jednání přinese zúčastněným firmám nové obchodní a investiční příležitosti. Stejně tak věřím, že celá řada českých malých a středních podniků využije zázemí nově otevřeného podnikatelského inkubátoru, který byl v průběhu mise zřízen v Bengaluru, aby se seznámila s příležitostmi, jež nabízí průmyslově a technologicky vyspělý stát Karnataka."

Pro další informace o inkubátoru využijte, prosím, některý z následujících kontaktů:

svobodova@amsp.cz

vision100@pushpak.com

ivan.kamenik@czechtrade.cz

milan_tous@mzv.cz

 

Milan Touš, ekonomický diplomat Velvyslanectví České republiky v Dillí