česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikimedia Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MOTORPAL získal velkou zakázku v Indii

Jihlavský MOTORPAL se prosadil se svým mechanickým vstřikováním pro dieselové motory nákladních automobilů v Indii. Významnému výrobci nákladních automobilů a autobusů  Ashok Leyland dodá v průběhu příštích několika let desetitisíce kusů svého vstřikovacího systému VERMi v hodnotě několika miliard korun. Na indický trh MOTORPAL již dlouhodobě dodává (v menších objemech) své vstřikovací systémy převážně pro generátory či průmyslové motory.

Čerstvě homologovaný motor indického výrobce Ashok Leyland splňuje nejpřísnější emisní limity na úrovni “Bharat Stage IV“. Jihlavská společnost vsadila v Indii na zpřísnění ekologických norem pro automobilový průmysl a také na osvědčené a robustní řešení, které vyhovuje místním specifickým podmínkám: proměnlivé kvalitě paliva, náročnému klimatu a provozu. Její řešení umožňuje i levnější servis. 

K úspěchu společnosti MOTORPAL v Indii velvyslanec České republiky Milan Hovorka poznamenal: „Jsem rád, že vedle tradičně úspěšných českých firem, jako je Tatra Trucks a Škoda Auto, která před časem oznámila investici ve výši jedné miliardy eur do rozšíření výroby a do vývoje vozů v Indii, se na rozsáhlém a rychle rostoucím indickém trhu prosadil další český výrobce – MOTORPAL. Přál bych si, aby byl úspěch jihlavského výrobce povzbuzením pro další české firmy, protože indický trh dynamicky roste a produkce osobních automobilů by se mohla do roku 2026 až ztrojnásobit na více než 9 milionů vozů ročně“.

 

Milan Touš, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Dillí