česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Možnost účasti na prezentaci pro firmy ze sektoru těžební techniky

Kdy: 29.09.2021 10:00 - 12:00

Velvyslanectví České republiky v Dillí vyzývá české firmy z oblasti těžařství, důlních technologií a uhelného průmyslu k účasti na webináři, který pořádáme společně s Honorárním konzulátem České republiky v Kolkatě, a to ve středu 29. září 2021. Virtuální prezentační akci uvede prezident státní společnosti Coal India a další významné osobnosti vlády svazového státu Západní Bengálsko  či Západobengálské korporace pro rozvoj průmyslu.
 

Cílem webináře je představení předních českých dodavatelů důlních a těžařských technologií indickým odběratelům a rozhodovacím kapacitám západobengálské státní správy s vazbami na těžební průmysl v Indii. Webinář si klade za cíl navázat na každoroční účast České republiky na veletrhu těžebních technologií v Kolkatě, na kterých se pravidelně prezentujeme vlastním veletržním pavilonem.

 

Webinář umožní navázat prostřednictvím komerčních prezentací kontakt s významným indickým, ale i světovým odběratelem důlních technologií, a zároveň se dozvědět více o plánech této společnosti s rozvojem těžby uhlí a poptávaných dodávkách. Přínosem webináře bude samozřejmě aktivní účast Velvyslanectví České republiky v Indii, vystoupení velvyslance Milana Hovorky a podpora honorárního konzulátu České republiky v Kolkatě, v osobě p. Utsava Parekha s cílem povzbudit zájem českých firem, aby se s podporou velvyslanectví na indický trh do budoucna zaměřily a hledaly v Indii zajímavé obchodní příležitosti.

 

Těžení průmysl patří v Západním Bengálsku  k velmi perspektivním oborům, a to nejen díky zvyšujícím se nalezištím či počtu obyvatel, ale také rostoucí průměrnou spotřebou elektrické energie, jenž nelze pokrýt ani z rostoucího využití obnovitelných zdrojů. Indie tak stále představuje i do budoucna významné odbytiště technologií potřebných pro těžbu a dobývání.

 

V případě zájmu o účast či vice informací prosím kontaktujte obchodního radu našeho velvyslanectví, p. Milana Dostála na Milan_Dostal@mzv.cz

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí