česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obchodní a investiční webinář se uskutečnil ve spolupráci s Haryanou

V pátek 20. srpna 2021 uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Dillí ve spolupráci s agenturou CzechTrade webinář na téma obchodní a investiční spolupráce mezi Českou republikou a indickým svazovým státem Haryana. Hlavním hostem tohoto webináře byl náměstek ministra průmyslu Haryany p. Yogendra Choudhary, po jehož boku vystoupil rovněž velvyslanec Milan Hovorka či ředitel Lukáš Martin ze Svazu průmyslu a dopravy ČR.
 

Vysoké představitele na obou stranách doplnilo několik českých firem, jako např. HomeCredit, PetroCard, DotGlasses, Oxygen Biotech či Let. Podnikatelský a investiční inkubátor pak prezentoval Luboš Ulč ze zahraniční kanceláře CzechTrade v Mumbai. S prezentací za podnikatele v ČR pak vystoupil Lukáš Martin, ředitel Sekce mezinárodních vztahů Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Na indické straně pak vystoupili zástupci vlády svazového státu Haryana se svými prezentacemi na téma perspektivních sektorů v tomto státě. Mezi nimi nechyběl např. farmaceutický průmysl, automobilový průmysl anebo zpracovatelský průmysl. S investičními příležitostmi pak zúčastněné seznámil Dr. A. P. Pandey, generální ředitel Úřadu pro zahraniční ekonomickou spolupráci vlády státu Haryana.

Podpora Velvyslanectví České republiky v Dillí však přípravou a realizací samotného webináře nekončí. Již nyní jsme v kontaktu jak s účastníky webináře, tak s indickou stranou a připravujeme smysluplný follow-up a návazná jednání.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí