česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic in New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Třetí setkání Platformy českých firem v Indii

Kdy: 25.05.2018, Kde: Dillí

Po dvanácti měsících se v pátek 25. května 2018 v rezidenci velvyslance České republiky v Indii Milana Hovorky znovu uskutečnilo setkání Platformy českých firem v Indii, která neformálně sdružuje zástupce českých firem působících v Indii. Velvyslanec při této příležitosti poděkoval všem českým firmám a jejich indickým obchodním zástupcům za spolupráci. Současně ocenil jejich přínos ke zviditelnění České republiky v Indii a k rozvoji dvoustranných hospodářských vztahů mezi Českem a Indií. Přitom poděkoval firmám za jejich ochotu podporovat zejména kulturní a další společenské akce pořádané velvyslanectvím.

Platforma českých firem v Indii byla slavnostně ustavena 20. května 2016.  Iniciátorem jejího založení bylo Velvyslanectví České republiky v Dillí s tím, že hlavním cílem neformálního uskupení českých firem, českých podnikatelských asociací a indických obchodních zástupců českých firem je podpora rozvoje česko-indických hospodářských vztahů a českých obchodních zájmů v Indii prostřednictvím synergií vyplývajících z fungování tohoto sdružení.

Platforma slouží jako místo setkávání pro diskusi a výměnu názorů, sdílení informací, znalostí, dovedností a zkušeností, posílení partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem, zajištění větší pravidelnosti v kontaktech s českými institucemi, vytváření vazeb s indickými podniky, setkávání s indickými představiteli a posilování značky České republiky.

 

Czech Business Platform in India

Czech Business Platform in India

Při příležitosti třetího setkání platformy velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka uvedl: "Jsem přesvědčen, že zřízení platformy byl správný krok a po dvou letech jejího fungování jsme si potvrdili, že není nutné vytvářet nové instituce nebo se pokoušet nahrazovat činnost již existujících podnikatelských reprezentací. Chceme zvýšit viditelnost České republiky v Indii a pomoci našim firmám prosadit se na tomto náročném a zároveň velmi zajímavém trhu v období, kdy je indická ekonomika na vzestupu. Nemusím snad ani dodávat, že platforma je dalším českým firmám otevřená a ti, kdo mají zájem se připojit, jsou přirozeně vítáni". Pro získání dalších informací nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese: milan_tous@mzv.cz.