česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic in New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výroční setkání platformy se konalo již počtvrté

Kdy: 29.04.2019, Kde: Dillí

Na pozvání velvyslance Milana Hovorky se v Dillí uskutečnilo již čtvrté výroční setkání Platformy českých firem v Indii. Společenské akce v prostorách rezidence českého velvyslance se zúčastnilo na 40 zástupců českých firem v Indii, kteří využili příležitosti k interakci s pracovníky velvyslanectví a s vedoucím zahraniční kanceláře CzechTrade v Bengalúru.

Na setkání nechyběli zástupci velkých českých společností v Indii, jako je Škoda Auto, Home Credit, Bonatrans, Doosan Škoda Power, Fans, Preciosa, Papcel, Dormer Pramet a Hutní projekt Frýdek Místek.

Sektor středních a malých podniků zastupovaly společnosti Liko-S, Bohemian Beer, Technicoat, Gearspect, Dermacol a Packeta. Právní kancelář CEE Attorneys byla zastoupena prostřednictvím indického partnera Maheshwari & Co. Indická firma Voyage Technologies na setkání zastupovala společnosti BAC Holding a Abitec. Dále byli přítomni zástupci společného česko-indického podniku EL Ray a indický obchodní zástupce společností TOS Hulín a TOS Kuřim.   

Během večera byl prezentován a diskutován také projekt Českého průmyslového klastru v blízkosti Bengalúru (www.czechindustrialcluster.com), který v budoucnu nabídne českým firmám na jednom místě výrobní, skladovací a kancelářské prostory.

Na setkání byli pozváni také studenti českého jazyka z Dillíjské univerzity, kteří využili možnosti, aby se zástupcům českých firem představili jako zájemci o budoucí zaměstnání.

Platforma českých firem v Indii neformálně sdružuje české firmy s komerční přítomností v Indii a byla založena v Dillí v roce 2016 pod záštitou českého velvyslanectví.