česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpora pro firmy z projektu PROPEA zahájena

České firmy v Indii mohou od nynějška čerpat podporu pro své aktivity, když velvyslanec Milan Hovorka podepsal 24. 2. 2021 Smlouvu o realizaci projektu na podporu ekonomických aktivit (tzv. PROPEA) v Indii na rok 2021 s generálním ředitelem EBTC (European Business & Technology Centre) Poulem V. Jensenem. EBTC bylo po úspěšné realizaci v roce 2020 vybráno Ministerstvem zahraničních věcí ČR jako realizátor tohoto programu i na rok 2021, a to i díky úspěšné spolupráci se samotnými firmami, které program i EBTC hodnotí jako velmi přínosný.
 

Projekty PROPEA mohou české firmy využívat při asistenci vstupu a pronikání na indický trh a při podpoře trvalejší přítomnosti na zahraničních trzích. EBTC, jakožto zkušený subjekt s dobrým napojením na místní podnikatelskou i státní správu, je garantem profesionálního servisu a v neposlední další řadě nabízí i komfort komunikace v českém jazyce.

 

Celkový rozpočet na projekt v Indii je 500 000 Kč, přičemž dotace na služby ve výši maximálně 50 000 Kč na 1 firmu tvoří 70 % z ceny služby. Zbylých 30% pak představuje vlastní spoluúčast firem.

 

Jedná se tak o další nástroj pomoci firmám s vybranými aktivitami, jako jsou:

 

  • zpracování obchodního plánu pro vstup na trh nebo investici
  • zpracování právní, daňové, finanční a legislativní analýzy
  • uvedení produktů na trh (pomoc při jednání s finančními institucemi, podpora při zřizování účtu a zajištění financování, založení firmy apod.)
  • zajištění licencí, certifikací, registrací produktů a ochranných známek
  • zajištění a ověření dokumentace pro import/export a logistiku
  • vytváření a koordinace dodavatelských a partnerských sítí
  • zajištění propagačních, marketingových a PR služeb
  • podpora při spouštění výroby/zahájení činnosti v případě firem z oboru služeb
  • využití technického zázemí

 

Další podrobnosti k projektu jsou uvedeny na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR – informace k PROPEA. Zároveň upozorňujeme i na informativní stránky věnované tomuto projektu (ke spuštění během března 2021) na webové stránce www.propea.cz

 

Společná

 

V případě zájmu o výše uvedené služby v Indii prosím kontaktujte Velvyslanectví ČR v Dillí (commerce_delhi@mzv.cz), nebo přímo realizátora projektu firmu EBTC  (onderkova@ebtc.eu).

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí