česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www..navjivanfoundation.org
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pomoc českým firmám v Indii v době Covid - 19

Velvyslanectví České republiky v Dillí je připraveno i v tomto mimořádně komplikovaném období napomáhat českým podnikatelům při obchodních aktivitách ve vztahu k Indii. Velvyslanectví uvítá veškeré informace o případech, kdy se zástupci českých firem setkali  různými obchodními překážkami, například o tom, že  zboží uvízlo v přístavu nebo na letišti. Velvyslanectví nadále funguje a je připraveno pomáhat při řešení problémů nebo asistovat u jednání s indickými úřady. V tomto smyslu byla již oslovena Platforma českých firem v Indii a nejvýznamnější podnikatelské komory a asociace v České republice s nabídkou asistence.
 

Velvyslanectví ČR v Dillí je v kontaktu se zastupitelskými úřady ostatních členských států EU v Indii, se kterými v součinnosti s Delegací Evropské unie v Dillí přispívá ke sdílení informací a ke koordinaci ve vztahu k indickým úřadům.

Velvyslanectví ČR zároveň uvítá i další konkrétní zkušenosti českých podnikatelských subjektů z obchodních aktivit v této obtížné situaci.

Individuální dotazy týkající se obchodování s Indií, Bangladéšem, Bhútánem, Maledivami, Nepálem nebo Sri Lankou lze zasílat na e-mailovou adresu ekonomických diplomatů velvyslanectví commerce_delhi@mzv.cz.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí