česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých potravinářských technologií a potravin v Indii - pozvánka k účasti

Kdy: 06.04.2021 - 10.04.2021

Velvyslanectví České republiky v Dillí vyzývá české firmy z oblasti potravinářství a zemědělství k účasti na podnikatelské misi do Indie, která je v rámci projektu PROPED plánovaná na duben 2021. Podnikatelská mise bude postavena na účasti na významném potravinářském veletrhu Aahar, který je v plánu se uskutečnit 6. – 10. dubna 2021 v Dillí.
 

Cílem projektu je představení předních českých dodavatelů potravinářských technologií a potravin indickým odběratelům, obchodním zástupcům a podnikatelské veřejnosti, která má vazby na potravinářský průmysl v Indii. Podnikatelská mise naváže na incomingovou misi indických firem z oblasti potravinářství, která se uskutečnila v dubnu 2019.

Mise českých firem do Indie by měla českým firmám umožnit navázat prostřednictvím schůzek B2B obchodní kontakty v Indii a seznámit se s místním podnikatelským prostředím a se situací na trhu potravinářských strojů, zařízení a technologií. Přínosem projektu by tak mělo být i povzbuzení českých firem, aby se s podporou velvyslanectví na indický trh do budoucna zaměřily a hledaly v Indii zajímavé obchodní příležitosti.

Potravinářství v Indii patří k velmi perspektivním oborům, a to nejen díky zvyšujícímu se počtu obyvatel a měnícím se spotřebitelským návykům a standardům v potravinářství. Přibližování se západním standardům vyvolává poptávku po moderních technologiích, které mohou české firmy v Indii nabídnout. Indie rozvoj potravinářství podporuje mimo jiné i tím, že v rámci dotačních projektů částečně financuje tzv. Mega Food Parks, jejichž smyslem je usnadnit zpracování zemědělských komodit a lákat investice do potravinářství.

V případě zájmu o účast či vice informací prosím kontaktujte obchodního radu našeho velvyslanectví, p. Jakuba Jaroše na jakub_jaros@mzv.cz

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí