česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Propagace ekonomické diplomacie na webináři věnovanému zemím střední a východní Evropy

Velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka oslovil dne 23. září 2021 indické publikum jako jeden z panelistů během webináře na podporu obchodních a investičních příležitostí mezi Indií a středo- a východovevropskými zeměmi. Během svého vystoupení se soustředil na témata spjatá s bilaterálními obchodními vztahy s Indií, s příležitostmi pro indický průmysl, s možnostmi spolupráce, se snadným podnikáním, dovozními a vývozními politikou vlády včetně obchodních překážek, s celními předpisy a dalšími relevantními problémy včetně nalezení synergií mezi perspektivními odvětvími a systémem podpory pro investory v Česku.
 

Zajímavý webinář o obchodu Indie se zeměmi střední a východní Evropy a o obchodních a investičních příležitostech byl pořádaný Indickou radou pro podporu obchodu ( Trade Promotion Council of India ) ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky.

Region střední a východní Evropy patří mezi rostoucí oblasti Evropské unie se schopnostmi konkurovat v technologických, obranných či IT sektorech, čímž přitahuje pozornost Indie.

Indický subkontinent je navzdory pandemii zároveň jedním z nejrychleji rostoucích míst v jižní Asii, přičemž podle nejnovějších projekcí OSN se očekává, že její ekonomika v roce 2021 vzroste o 7,2%.

Podle ITC Trade Map však bilaterální obchod v roce 2020 mezi Indií a CEE činil 7,9 miliardy USD, přičemž Indie pokryla ze států střední a východní Evropy pouze 1,13% svých dovozních potřeb. Mezi oběma regiony proto existuje fenomenální nevyužitý potenciál, který měl tento webinář za cíl překlenout.

 

Velvyslanec M. Hovorka

 

Webinář, během kterého se divákům věnoval H. E. Milan Hovorka, velvyslanec České republiky v Indii, H. E. paní Daniela Mariana Tane, velvyslankyně Rumunska nebo pan V.K. Gauba, zástupce generálního ředitele indické rady pro podporu obchodu, byl účastníky a návštěvníky velmi pozitivně přijat.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí