česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic in New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení programu PROPEA - Czech Business Support

Kdy: 25.06.2020

Velvyslanec Milan Hovorka zahájil webinář věnovaný programu PROPEA - Czech Business Support v Indii, který se uskutečnil 25. června 2020. V Indii je program realizován společností European Business and Technology Center (EBTC) v koordinaci s Velvyslanectvím České republiky v Dillí. Webinář sledovalo třicet posluchačů a postupně v jeho průběhu vystoupili zástupci velvyslanectví, EBTC, ale také předseda představenstva společnosti Liko-S, Libor Musil, který prezentoval Český podnikatelský inkubátor a Český průmyslový klastr v Bengalúru. Na oba zmiňované projekty vhodně navazuje program PROPEA, který je určen především českým firmám uvažujícím o založení nové pobočky zde v Indii. Na schválené služby se vztahuje dotace ve výši 70% ceny a zbývajících 30% financuje příjemce služby – česká firma.

Cílem programu PROPEA je podpora ekonomických aktivit exportně orientovaných českých společností, které uvažují o trvalejší formě přítomnosti na indickém trhu.

Nabídka služeb PROPEA:

•zpracování obchodního plánu pro vstup na trh nebo investici

•zpracování právní, daňové, finanční a legislativní analýzy

•uvedení produktů na trh (pomoc při jednání s finančními institucemi, podpora při zřizování účtu a zajištění financování, založení firmy apod.)

•zajištění licencí, certifikací, registrací produktů a ochranných známek

•zajištění a ověření dokumentace pro import/export a logistiku

•vytváření a koordinace dodavatelských a partnerských sítí

•zajištění propagačních, marketingových a PR služeb

•podpora při spouštění výroby/zahájení činnosti v případě firem z oboru služeb

•využití technického zázemí.

Program PROPEA - Czech Business Support je v Indii realizován společností European Business and Technology Center (EBTC) ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Dillí. Na schválené služby se vztahuje dotace ve výši 70 % ceny a zbývajících 30 % financuje příjemce služby – česká firma.

Webinář poskytl účastníkům podrobné informace o programu PROPEA, ale také o projektech Českého podnikatelského inkubátoru Českého průmyslového klastru v Indii a o možnostech využití služeb PROPEA pro zájemce o využití kancelářských prostor inkubátoru nebo o investování do výrobních a skladovacích prostor v rámci klastru.

V případě zájmu o další informace o programu PROPEA - Czech Business Support můžete kontaktovat velvyslanectví prostřednictvím e-mailu: milan_tous@mzv.cz

přílohy

Program webináře 110 KB PDF (Acrobat dokument) 24.6.2020