česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

PROPEA 2020 – výzva k předkládání projektů pro podporu ekonomických aktivit v zahraničí

Ministerstvo zahraničních věcí v roce 2019 spustilo nový nástroj ekonomické diplomacie ČR na podporu českých firem v zahraničí. Jsou jimi projekty na podporu ekonomických aktivit v zahraničí PROPEA. V rámci projektů PROPEA poskytují akreditované expertní subjekty působící v zahraničí (s podporou českého velvyslanectví v teritoriu) služby ekonomické diplomacie českým firmám, které v příslušném teritoriu působí nebo se na vstup na cílový zahraniční trh připravují.
 

Projekty PROPEA jsou posunem od podpory jednorázových obchodních operací českých firem k posilování jejich trvalé přítomnosti v zahraničí. Cílem programu je podpořit české firmy, které se nezaměřují pouze na export, ale mají spíše investiční charakter. Dále projekty PROPEA chtějí snížit českým firmám rizika spojená se  vstupem na náročné zahraniční trhy a posílit kapacity ČR pro podporu trvalejší přítomnosti firem na zahraničních trzích.
MZV vyhlašuje  výzvu č. 1/2020 k předložení návrhů projektů PROPEA pro rok 2020. Návrhy projektů podávají potenciální realizátoři (lokální subjekty působící v Bangladéši, Bhútánu, Indii, na Maledivách, v Nepálu či na Srí Lance,  které mají právní subjektivitu dle místních předpisů) prostřednictvím Velvyslanectví ČR v Dillí  pomocí Identifikačního formuláře projektu PROPEA. Návrhy projektů PROPEA je možné předkládat nejpozději do 6. 11. 2019 do 12:00. Vyhodnocení předložených návrhů proběhne na zasedání hodnotící komise pro PROPEA v listopadu 2019. Schválené projekty pro rok 2020 budou realizátoři ve spolupráci se zastupitelskými úřady realizovat v období od 1. 1. – 31. 10. 2020. Maximální  možná finanční podpora pro jeden projekt PROPEA realizovaný v rámci jednoho velvyslanectví v jednom kalendářním roce je 500 000 Kč.
Prostřednictvím projektů PROPEA mohou české firmy využít například asistenci při zajištění registrace a certifikace svých výrobků nebo při zakládání pobočky v zahraničí. Kompletní sazebník služeb, které mohou české firmy v rámci projektů PROPEA využívat, obsahuje tyto položky:

 

  • zpracování obchodního plánu pro vstup na trh nebo investici
  • zpracování právní, daňové, finanční a legislativní analýzy
  • uvedení produktů na trh (pomoc při jednání s finančními institucemi, podpora při zřizování účtu a zajištění financování, založení firmy apod.)
  • zajištění licencí, certifikací, registrací produktů a ochranných známek
  • zajištění a ověření dokumentace pro import/export a logistiku
  • vytváření a koordinace dodavatelských a partnerských sítí
  • zajištění propagačních, marketingových a PR služeb
  • podpora při spouštění výroby/zahájení činnosti v případě firem z oboru služeb
  • využití technického zázemí
  • zastupování firmy v místě. (Na komerční smluvní bázi mezi českou firmou a zahraničním zástupcem, bez finanční podpory z rozpočtu PROPEA.)

 


 V případě zájmu prosím kontaktujte Velvyslanectví České republiky v Dillí na adrese Milan_Dostal@mzv.cz

 

přílohy

Identifikační formulář projektu 77 KB DOC (Word dokument) 1.11.2019

PROPEA - smlouva 79 KB DOC (Word dokument) 1.11.2019