česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Železniční spolupráce ČR - Indie

Kdy: 18.05.2017 - 19.05.2017, Kde: Dillí

Velvyslanec Milan Hovorka vystoupil s projevem na úvodním zasedání dvoudenní konference s názvem Rail India Conference & Expo 2017, která se konala v Dillí ve dnech 18. května a 19. května 2017. Dalšími členy úvodního panelu konference byli A K Mittal, předseda představenstva Indických drah, a Arunendra Kumar, bývalý předseda Indických drah.

rail


Velvyslanec Milan Hovorka ve svém projevu promluvil o velkém reformním úsilí, které jeho země vyvinula s cílem přeměnit železnice a učinit je efektivnějšími a více konkurenceschopnými, a to při zachování nekomerčních cílů železnic.

Řekl, že tento proces začal na začátku devadesátých let minulého století a byl spojen s hlubokými sociálními a makroekonomickými změnami, které přinesl konec centrálně plánované ekonomiky.

Velvyslanec dále uvedl, že od té době prošly železnice významnými změnami týkajícími se jejich organizační struktury, provozu a přístupu třetích stran k železniční infrastruktuře, a podrobněji popsal různé aspekty těchto změn. Dále uvedl, že celá železniční síť byla nebo je modernizována a že byla zavedeny nová železniční vozidla, jež jsou většinou původem z České republiky.

Velvyslanec rovněž využil příležitost k silnému apelu na posílení bilaterálního partnerství v oblasti železniční dopravy mezi Českou republikou a Indií v řadě oblastí, ať jde o osobní a nákladní dopravu, dekarbonizaci, modernizaci vozového parku, budování infrastruktury nebo zvýšení bezpečnosti. Podle něj je zpracovatelský závod společnosti Bonatrans pro obrábění a montáže kol a nápravy kompletních dvojkolí vynikajícím příkladem závazku České republiky, pokud jde o koncept Make-in-India v odvětví železniční dopravy.