česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rail India - česká účast po roce na železniční konferenci

Ve dnech 30. a 31. srpna 2019 se v Dillí uskutečnila železniční konference nazvaná Rail India Conference & Expo 2019, které se již potřetí v řadě aktivně zúčastnilo Velvyslanectví České republiky v Dillí. Po boku prezidenta Indických drah (Railway Board) Vinod Kumar Jadava či Anurag Sachana ze Speciálního nákladního železničního koridoru vystoupil s příspěvkem na podporu českých výrobců v železničním sektoru ekonomický diplomat Milan Dostál, který byl jedním z řečníků. Indický trh je jedním z nejperspektivnějších železničních trhů ve světě a prostor pro zviditelnění českých firem pro modernizaci indické infrastruktury a kolejových vozidel využívá Velvyslanectví České republiky v rámci svých aktivit na podporu ekonomické diplomacie každoročně.  
 

Česká republika je díky vysoce kvalitním produktům domácích výrobců považována v Indii za zemi s vyspělým trhem. Indická železniční síť je 4. největší na světě a na další rozvoj železniční dopravy klade vláda velký důraz.

Obchodní rada představil publiku český železniční sektor, jeho historii, vývoj a význam pro národní hospodářství. Připomněl také úspěšné české projekty a společnosti, které se etablovaly na indickém trhu, který je vnímán jako nesmírně perspektivní. Prezentace rovněž obsahovala informace o tom, co Česká republika nabízí v oblasti modernizace kolejových vozidel a železniční infrastruktury.

 

Panelová diskuse

 

Konference se zúčastnilo mnoho zajímavých domácích i zahraničních hostů jak ze soukromé, tak i z veřejné sféry, včetně zástupce českého výrobce soukolí a poloos, který v Aurangabádu vlastní výrobní podnik - bohumínský BONATRANS. Nejvýznamnějšími tématy dvoudenního programu byly „Možnosti zahraničních společností vstoupit na indický trh“, „Vysokorychlostní koridory a modernizace tratě“ nebo „Nové modely financování společných projektů na železnici“. Více než 200 účastníků tak získal příležitost dozvědět se více i o potenciálu, schopnostech a dovednostech českých výrobců v železničním průmyslu.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí