česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České cestovní kanceláře v Indii pocítily rekordní zájem na veletrhu cestovního ruchu SATTE 2018

Kdy: 31.01.2018 - 02.02.2018, Kde: Dillí, Pragati Maidan

Česká republika měla opět své zastoupení na veletrhu cestovního ruchu SATTE, který se konal ve dnech 31. ledna – 2. února 2018 v indickém Dillí a za rekordního zájmu návštěvníků letos oslavil jubilejní, již 25. ročník. Veletržní prezentace se zúčastnily mnohé české firmy, pro které zajistila stánek Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism a ve spolupráci s velvyslanectvím České republiky v Dillí uspořádala rovněž seminář prezentující Česko jako „Zemi příběhů“. Celého programu se zúčastnil rovněž velvyslanec Milan Hovorka, který rovněž veletrh inauguroval.
 

Již 25. ročník největšího veletrhu cestovního ruchu se konal na dillíském výstavišti Pragati Maidan a Česká republika zde měla, jako každý rok, své zastoupení prostřednictvím veletržního stánku. Veletrhu se pod organizačním vedením agentury CzechTourism zúčastnili firmy jako Asiana (Europea), ESTEC, Eastern Europe Tour a Vizit Europe. Ti se představili na zdařile designovaném stánku, na který si v průběhu veletrhu našlo cestu nemalý počet cestovních kanceláří a jiných podnikatelských subjektů.

Velvyslanec Milan Hovorka se veletrhu zúčastnil jako čestný host a spolu s ostatními významnými zástupci slavnostně zahájil veletrh přestřižením pásky. Během průvodu po veletržních halách skupina navštívila i expozici České republiky. Následně proběhl v konferenční hale i seminář na propagaci České republiky, který měl návštěvníkům za cíl přiblížit turistická lákadla Česka. Během něho měli možnost představit své společnosti i čeští podnikatelští zástupci.

 

Seminář

 

 

Ve večerních hodinách se pak na půdě velvyslanectví uskutečnil společenský večer – koktejl, na který si našlo cestu velké množství místních podnikatelských subjektů z oblasti outcomingového cestovního ruchu – více než 130.  

Zbylý den byl ve znamení prezentace na veletrhu a velkého množství schůzek. Veletrh se těšil opět velkému zájmu profesionálů z oblasti cestovního ruchu a jejich účast na SATTE 2018 vykázala růst oproti loňskému, již hojně navštívenému ročníku, o neuvěřitelných 50 %.  Na jednom místě se tak mělo možnost setkat přes 20 000 odborníků a podnikatelů a 750 zahraničních delegátů z 35 zemí, kteří si tak nenechali ujít možnost oslovit masivně rostoucí trh cestovního ruchu v Indii.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí