česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czhech Republic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Schválené malé lokální projekty pro rok 2019

Ministerstvo zahraničních věcí schválilo pro rok 2019 dva malé lokální projekty realizované v Nepálu a jeden malý lokální projekt realizovaný na Srí Lance. Česká vláda je podpoří celkovou částkou ve výši 1 319 894,- Kč

Nepál:

1) Poskytnutí čisté vody a hygienických zařízení pro děti ve školách v Darchule

Projekt realizuje Sankalpa Darchula Nepal (Sankalpa) a příspěvek činí 396 580,- Kč.

Mnoho škol v Nepálu, zejména jeho odlehlejších oblastech stále nemá přístup k pitné vodě a hygienickému zařízení. Nedostatek toalet způsobuje nízkou návštěvnost škol, zejména ze strany dívek. Projekt se zaměřuje na výstavbu toalet a dalších hygienických zařízení a zřizení systémů na úpravu vody ve dvou vybraných školách v Sankalpě. Projekt dále zahrnuje speciální školení pro učitele, jak mají děti učit hygienickému chování.

2) Zjednodušení přístupu handicapovaných studentů do škol pomocí instalace rampy, materiální podpory a tréninku.

Projekt realizuje Dhaulagiri Integrated Rural Development Centre (DIRDC) a příspěvek činí 423 314,- Kč.

Pouze jedna škola v oblasti Banglung se zabývá vzděláváním handicapovaných žáků. I tak jí ale schází potřebné vybavení, upravený nábytek a učební materiály. Poskytnuté finanční prostředky budou využity na výstabu rampy pro vozíčkáře na dopravu do 1. patra, nákup speciálního nábytku, vybavení knihovny, počítačové vybavení a trénink učitelů pro práci s handicapovanými.

Srí Lanka

1)  Děti si zaslouží to nejlepší - fáze II 

Projekt realizuje ADRA Srí Lanka a příspěvek činí 500 000,- Kč.

Projekt navazuje na předchozí projekt vybudování knihoven ve dvou školách za české peníze. Jedna ze škol je ve velmi špatném technickém stavu, projekt se tedy zaměřuje na její renovaci a nákup nábytku a vybavení, úpravu dětského hřiště před školou, nákup učebních pomůcek a programy osobní hygieny a sanitace.