česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Schválené malé lokální projekty pro rok 2020

Ministerstvo zahraničních věcí schválilo pro rok 2020 jeden malý lokální projekt realizovaný realizovaný v Nepálu a jeden malý lokální projekt realizovaný na Srí Lance. Česká vláda je podpoří celkovou částkou ve výši 906 000,- Kč.

 

Nepál:

Strategický model přístupu k elektřině s malými solárními a větrnými hybridními systémy pro dálkovou off-grid elektrizaci

Projekt realizuje Energy Environment Research and Development Centre (EERDC) a příspěvek činí 442 000,- Kč.

Cílem navrhovaného projektu je pilot solárního větrného hybridního zařízení v lokalitě venkovské obce Tatopani.   Solární zařízení bude zásobovat elektřinou místní zdravotnickou stanici.  To bude mít za výsledek mimo jiné  možnost vytvoření mrazicího systému pro skladování některých často používaných vakcín a léčiv, autoklávního zařízení pro sterilizaci předmětů a dalších položek v dětském porodním centru či vhodného osvětlovacího systému pro poskytování účinných zdravotnických služeb.

 

Srí Lanka:

Příprava venkovských dětí na moderní svět práce prostřednictvím ICT vzdělávání 

Projekt realizuje Good Neighbors International Sri Lanka a příspěvek činí 464 000,- Kč.

Cílem projektu je vybudování  informační střediska v základní škole  v Medawachchiya včetně potřebného nábytku skládajícího se z IT místnosti, přednáškové místnosti, estetické místnosti a knihovny.  Dalším výstupem je uspořádání IT kurzu pro žáky školy.