česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czhech Republic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Schválené malé lokální projekty pro rok 2019 - 2. kolo

Ministerstvo zahraničních věcí schválilo ve druhém kole výběrového řízení jeden malý lokální projekt realizovaný v Bangladéši a jeden malý lokální projekt realizovaný na Srí Lance. Česká vláda je podpoří celkovou částkou ve výši 788 829,- Kč

Bangladéš:

1) Bezpečnost potravin a výživy prostřednictvím udržitelného zemědělského rozvoje

Projekt realizuje Prova Society a příspěvek činí 441 027,- Kč.

Zemědělství je hlavním zdrojem příjmů pro většinu venkovského obyvatelstva, přesto zhruba polovina obyvatel Bangladéše nemá přístup k dostatečnému množství potravin. Farmářům navíc chybí vzdělání v oblasti moderních zemědělských metod a technologií. Proto je tento projekt zaměřen na školení 450 zemědělců o moderních kultivačních technikách, chovu koz a produkci vermi kompostu. Kromě toho také pro farmáře zajistí stroje na sklizeň a zpracování rýže a pšenice a semena rýže a zeleniny.

 

Srí Lanka

1)  Podpora venkovské komunity Srí Lanky - mobilní odborné vzdělávání a realizace místních výrobních míst

Projekt realizuje Nature Conservation Society (NCS) a příspěvek činí 347 802,- Kč.

Venkovské oblasti na Srí Lance dosahují nejvyšší míry nezaměstnanosti a chudoby, přitom přístup ke vzdělání a možnostem rozvoje je zde velmi omezený. Tento projekt je zaměřen na dovybavení mobilní školicí jednotky, vyškolení žen v šití ve čtyřech chudých lokalitách Srí Lanky a dodání šicích strojů do výrobních center v každé z těchto oblastí. Po dokončení kurzu mohou vyškolené ženy úspěšně zahájit produkci svých výrobků a vylepšit tak své živobytí.