česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika nechyběla na veletrhu "Smart Cities"

Kdy: 10.05.2017 - 12.05.2017, Kde: Dillí

Velvyslanectví ČR v Dillí se ve dnech 10.  - 12. 5. 2017 zúčastnilo veletrhu a kongresu SMART CITIES věnovaného konceptu modernizaci měst s cílem zviditelnit české firmy působících v oblasti inovací, technologií, zelené mobility či chytrých řešení budov. Indie se netají ambiciózními plány investovat do modernizace měst mnoho peněz a přestavět téměř stovku z nich na moderní urbanistické prostory.

 

Smart


Velvyslanectví ve spolupráci se zastoupením agentury CzechTrade v Indii zajistilo veletržní stánek, na kterém byly prezentovány české firmy z oblasti úspor energie, ochrany ovzduší, technologických řešení, sanitace, úprav a čištění vody či čistících nástřiků.

Přítomni byly rovněž zástupci firem Enika.CZ s.r.o., jejichž prezentace systémů úspory energie v budovách se setkala s velkým zájmem a BAC Asia, která zaujala návštěvníky ekologicky šetrnými čistícími prostředky pro průmyslové využití. Mezi dalšími vystavovateli nechyběly společnosti Hutira CCW, Bonatrans, Economy Energy Khiits,  Watersavers a Energomonitor.

Český velvyslanec v Indii Milan Hovorka během slavnostního zahájení výstavy uvedl: " Česká republika je v ideálním postavení, aby se stávala stále perspektivnějším partnerem Indie při transformaci její vize chytrého města do reality. Technologie a řešení, jež může nabídnout v oblastech, jakými jsou cenově dostupné bydlení, účinnost budov, zelená mobilita, inteligentní sítě, hygiena, zdraví a bezpečnost a řada dalších sektorů, perfektně odpovídá cíli vytvářet moderní urbanistické prostory v Indii."

Pracovníci velvyslanectví v Dillí i poboček CzechTrade v Mumbai a Bengaluru se setkali s velkým ohlasem i zvídavými reakcemi návštěvníků. Indičtí partneři projevili značný zájem o české produkty z oblasti vodního hospodářství, technické správy budov anebo ekologicky šetrné dopravy, které tradičně patří k nejvíce poptávaným produktům na indickém trhu. Společnosti, které neváhaly přiletět z Česka či Singapuru, tak navázaly mnoho cenných kontaktů, nezbytných pro prosazení se na komplikovaném, avšak gigantickém indickém trhu.