česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: FICCI
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Světoví výrobci letadel míří na Wings India

Kdy: 08.03.2018 - 11.03.2018, Kde: Begumpet Airport,Hyderabad, Indie

Po dvou letech se světoví výrobci znovu představí na nejdůležitější výstavě civilní letecké techniky v Indii. Výstava Wings India 2018 je uspořádána ve spolupráci Ministerstva civilního letectví, Airport Authority of India a Federace indických obchodních a průmyslových komor (FICCI) od 8. do 11. března 2018 na letišti Begumpet v Hyderabadu. Hlavním tématem výstavy a doprovodné konference je: "Indie - globální centrum letecké dopravy".

Akce se zaměřuje zejména na propojení velkých a menších měst s cílem zvýšit regionální propojenost v Indii. Cílem je vytvořit komplexní platformu pro vytváření aliancí, podporu investic a letecké konektivity mezi svazovými státy, globálními leteckými hráči a dalšími zainteresovanými stranami. Přitom zejména rozvoj regionální konektivity a propojování odlehlých regionů by představuje příležitost pro uplatnění českých dodavatelů malých dopravních letadel, ale také například modulárních letišť a radarů.

Výstavy civilního letectví se zúčastní více než 10 zemí. Představí se všechny hlavní výrobci letadel, vrtulníků, motorů a letecké společnosti, mezi nimiž nebou chybět zejména: ATR, Honda, Trujet, Gulfstream, Boeing Embraer, Dassault, Club One Air, Aeroteck, Zoom Air, Air India, HAL a NAL.

Čeští dodavatelé technologií a služeb pro civilní letectví se zúčastnili této akce, konané v dvouletém cyklu v roce 2016 a tehdy představili svá řešení v českém výstavním pavilonu. Velký zájem českých firem o realizaci projektů v Indii v této oblasti je odrazem dynamického růstu civilní letecké dopravy. V roce 2017 zaznamenala Indie meziroční sedmnáctiprocentní růst počtu cestujících přepravených leteckou dopravou, když celkový počet pasažérů činil 117,2 milionů. Stávající vládní politika rozvoje letecké dopravy chce vytvořit takové podmínky, aby se počet letenek zvýšil na 300 milionů v roce 2022 a dokonce 500 milionů v roce 2027.