česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Teritoriální seminář Indie - exportní příležitosti pro české firmy

Velvyslanectví České republiky v Indii prezentovalo českému publiku ve středu, 22. září 2021, exportní a ekonomická témata, a to během teritoriálního semináře Odboru ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR. Za náš úřad vystoupil velvyslanec Milan Hovorka a obchodní radové Milan Dostál a Jakub Jaroš, které doplnil ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Bengalúru Ivan Kameník, hlavní ekonom MZV Marek Pyszko či specialista na duševní vlastnictví podpůrného programu EU – Indie pro malé a střední podniky Stefano Guardati.
 

Posluchači z řad českých firem, kteří byli přítomni jak fyzicky v Černínském paláci, tak online prostřednictvím virtuální platformy, se měli možnost dozvědět přes 2 hodiny informací o specifikách tamních trhů, příležitostech, perspektivních sektorech, ale i o systému podpory Jednotné zahraniční sítě. Zúčastnilo se jej téměř tucet firem napříč sektory jako těžařství, kolejová doprava, obranný průmysl, chemický průmysl či z oblasti státní správy a z oblasti finanční a pojišťovací.

Na úvod semináře vystoupil velvyslanec Milan Hovorka, který seznámil přítomné se svou zkušeností s podporou působení českých firem na indickém trhu a doporučil přítomným zástupcům podnikatelských subjektů, aby byli ve své snaze o vstup na indický trh vytrvalí. Na úvod navázal ekonomičtí diplomaté ZÚ Dillí Milan Dostál a Jakub Jaroš, kteří seznámili účastníky semináře podrobně s obchodními příležitostmi na indickém trhu, ale také s kulturními specifiky během obchodního styku.

Závěr semináře byl ve znamení diskuze, když návštěvníci dostali prostor pro výměnu názorů a dotazy k aktuálním otázkám česko-indické obchodní relace.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí