česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští oceláři navštívili Indii

Kdy: 10.01.2018 - 12.01.2018, Kde: Dillí

Velvyslanec Milan Hovorka stál v čele delegace z ocelářského průmyslu, pro který připravilo třídenní program velvyslanectví České republiky v Dillí. Mise se zúčastnili zástupci českých společností Třinecké železárny a Moravia Steel, které byly reprezentovány na nejvyšší úrovni Janem Czudkem, předsedou představenstva a generálním ředitelem a Krysztofem Roch Rucinskim, obchodním ředitelem a místopředsedou představenstva.  Ve dnech 10. – 12. ledna 2018 uskutečnili řadu bilaterálních schůzek, na kterých představili výrobní program a produkty, vyráběné v těchto tradičních slezských společnostech.
 

Velvyslanec Milan Hovorka představil delegaci první den pobytu na Delhi Metro Railway Corporation (DMRC), organizaci, v čele které stojí generální ředitel Dr. Manghu Singh. DMRC je významnou institucí, která má v kompetenci provoz, ale i výstavbu metra, a to nejen v Dillí, ale i v mnoha dalších městech Indie. Vzhledem k dramatickému nárůstu výstavby metra v Indii, které je většinou vedeno nadpovrchově, se jedná o významného zadavatele a odběratele komponentů. I s ohledem na úspěšnou výstavbu metra nejen v Dillí bylo v tomto smyslu vybráno DMRC jako klíčový subjekt který má reputaci náročného odběratele.
 

schůzka s M. Singhem z Delhi Metro Railway Corporation


Další den programu pokračovaly schůzky návštěvou ministerstva železnic. Ministr Piyush Goyal se zajímal o možnostech dodávek kolejnic, ale i šroubů, matic a výhybkových komponentů, které Indie není schopna zabezpečit z vlastních zdrojů. Velvyslanec Milan Hovorka představil Třinecké železárny a Moravia Steel jako předního českého exportéra, jehož kolejnic se úspěšně uchytily na trzích více než 60 zemí světa.

během schůzky s ministrem železnic Piyush Goyalem


Paralelně proběhly i schůzky s výkonným orgánem Indických železnic, tzv. Railway Board, které byly reprezentovány S. K. Mishrou a B. P. Awasthim z prezídia. Zástupci českých společností tak měli možnost prezentovat své výrobní kapacity a výrobky na té nejvyšší úrovni a navázat také důležité kontakty.  

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí