česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast na veletrhu PITEX v severoindickém Punjabu

Kdy: 07.12.2017 - 11.12.2017, Kde: Amritsar, Indie

Ve dnech 7. – 11. 12. 2017 se v Amritsaru uskutečnil 12. ročník mezinárodního multioborového veletrhu PITEX (Punjab International Trade Exhibition) za účasti České republiky jako jedné z partnerských zemí.
 

Český výstavní stánek, který si velvyslanectví po dohodě s organizátory pronajalo zdarma, využili indičtí zástupci českých firem Ekovermes, PETROCard, Abitec a BAC. Na stánku se rovněž představila škola Little Columbus provozovaná českou podnikatelkou M. Leškovskou v Amritsaru, jakož i nabídka zájezdů do Česka pro indické cestovatele připravená ve spolupráci s českými cestovními kancelářemi.

Výstavní stánek dále umožnil s využitím propagačních materiálů, které mělo velvyslanectví k dispozici, obecnou prezentaci Česka jako zajímavé investiční destinace a lákavého cíle pro indické turisty.

Velvyslanec Milan Hovorka se při příležitosti zahájení veletrhu sešel k dvoustrannému jednání s premiérem státu Punjab Amarinderem Singhem a s ministrem pro lokální správu a cestovní ruch Navjotem Singhem Sidhuem. Velvyslanec po jednání uvedl, že „ schůzka s premiérem byla vynikající příležitostí k připomenutí aktivit českých podnikatelských subjektů v Punjabu a k diskusi o návrhu Obchodní komory PHD uspořádat v roce 2018 podnikatelskou misi do Česka“.

 

Milan Touš, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí