česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěšná prezentace malých a středních podniků na indickém veletrhu ISC 2018

Kdy: 23.04.2018 - 24.04.2018, Kde: Hotel Crowne Plaza, Okhla, Nové Dillí

Sedm českých firem a jejich indických partnerů se představilo během Mezinárodního kongresu malých a středních podniků (International Small and Medium Enterprises Convention 2018 – ISC 2018) na výstavním stánku, který zajistil ve dnech 23. – 24. 4. 2018 Zastupitelský úřad ČR v Indii. Účast na veletrhu a paralelně probíhající konferenci podpořil svou účastí i velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka a to i proto, že oblast malých a středních podniků patří stejně jako v České republice i v Indii k pilířům socioekonomického rozvoje a rovněž k nejperspektivnějším odvětvím obchodních vztahů.
 

Přípravu zdařilého veletržního stánku zajistilo Velvyslanectví České republiky v Dillí a účast na něm zorganizovalo společně s firmami STROS ESQUIRE, CINK HYDRO-ENERGY, ALINZ Group, ABITEC s.r.o., BAC Holding, Style Shoes s.r.o., Farmou Noe a podnikatelským inkubátorem Czech Business Hub z Bengalúru, který pomáhá českým firmám s uplatněním se na indickém trhu.

Velvyslanec Milan Hovorka, který českou účast zastřešoval, na stánku přivítal státního ministra mikro, malých a středních podniků Giriraj Singha, se kterým společně přestřihl pásku a „otevřel“ tak českou účast na ISC 2018. Podniky také podpořil při společných jednáních se státním ministrem zahraničních věcí M. J. Akbarem či při setkání s prezidentem Světové unie malých a středních podniků Gian Franco Terenzem a Dogad Dogouim, prezidentem Afrického fóra malých a středních podniků.

 

s ministry

 

 

V průběhu ISC 2018 se české firmy těšily velkému zájmu, plynoucího z nabídky zajímavých řešení. Mobilní benzínové pumpy, biodegradovatelné, industriální odmašťovací produkty či stavební výtahy patří k těm, které zaujaly indické návštěvníky nejvíce. Prostor pro další rozvoj a uplatnění malých a středních podniků však v dynamicky se rozvíjejícím indickém trhu stále existuje. Velvyslanectví proto bude i nadále podporovat sektor malých a středních podniků organizací společných akcí.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí