česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k vědeckým projektům s Indií

Kdy: 18.03.2019 - 31.07.2019

Věda a výzkum jsou opět v popředí zájmu Česko-indických vztahů. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR podpoří společné projekty českých výzkumníků s Indií, zatímco indické Ministerstvo vědy a technologie podpoří indické výzkumníky při výzkumu  v českých centrech excellence. Výzva je určena pro výzkumné organizace, a to počínaje 22. březnem 2019 do 31. července 2019. Předpokládaná doba realizace činí 3 roky. Velvyslanectví České republiky v Dillí upozorňuje na obrovský potenciál spolupráce s indickými výzkumníky a zároveň nabízí pomoc s vyhledáním vhodného partnera pro české zájemce.

Indie představuje zemi s jedním z největších potenciálu na světě na poli vědy a výzkumu. Je známá úspěchy v nejmodernějších odvětvích od kosmického programu, přes farmacii po studnici IT talentů, a to i v celosvětovém měřítku. Zároveň Indie disponuje vyspělou infrastrukturou téměř ve všech sektorech, ve kterých je možné navázat spolupráci a rozvíjet vztahy českých výzkumníků se špičkovými vědci po celé Indii.
 

Research Projects with Czechia


Výzva pro předkládání společných projektů mezi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstvem vědy a technologie Indie je zaměřena na:
 ·         informační a komunikační technologie
·         přírodní vědy, včetně biotechnologií;
·         technické a materiální vědy;
·         zdravotní a lékařské vědy (včetně farmaceutických věd) a zdravotní nezávadnost potravin;
·         výzkum změny klimatu, životního prostředí a energetiky;
Příjemci projektu mohou být výzkumné instituce se sídlem v České republice, jejichž projekt bude korespondovat s výše uvedenými oblastmi. Standartní doba realizace činí 3 roky. Více informací naleznete na těchto stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky: 

www.msmt.cz/msmt-vyhlasuje-vyzvu-na-vyzkumne-projekty-s-indii

a

www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/vyhlaseni-verejne-souteze-programu-inter-excellence-10


Na Ministerstvu mládeže a tělovýchovy Vám jistě rádi pomohou s jakýmkoliv dotazem, který můžete mít. Podle potřeby se můžete obrátit také na Velvyslanectví České republiky v Dillí, kde jsme vám k dispozici v této věci na emailové adrese Milan_Dostal@mzv.cz