česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: EURAXESS
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika partnerem zábavně vědecké soutěže Science Slam 2020

Česká republika vystupuje na letošním, již 8. ročníku soutěže Science Slam, jako partnerská země! Akci pořádá portál mobility výzkumníků Evropského společenství EURAXESS. Talentová soutěž je zaměřená na vědce, výzkumníky a inovátory z Indie všech úrovní, kteří v soutěži budou prezentovat zábavnou formou svůj výzkum před porotou, přičemž vítěz získá cenu v podobě možnosti navštívit v roce 2021 výzkumné centrum dle vlastního výběru kdekoliv v Evropské unii. A to zdarma!
 

Česká republika se snaží nejen pomáhat českému výzkumu v zahraničí, ale i se prezentovat jako sebevědomá, atraktivní a technologicky orientovaná země s potenciálem pro zahraniční výzkum. A naše velvyslanectví bude u toho J

Soutěž je určená pro vědce a výzkumníky všech úrovní, kteří dosáhnou minimálně magisterského vzdělání. Účastnit se mohou zájemci všech národností za předpokladu, že svůj výzkum dělají v Indii. Soutěž je rozdělena do dvou fází. V první jsou kandidáti vyzváni k zaslání krátkého videa (max. 5 minut), které má být zábavné, poučné a přitom přístupné. Během finále pak bude pět finalistů virtuálně prezentovat „live“ svůj příspěvek před porotou, kde nebude chybět zástupce našeho velvyslanectví.

Více informací na webové stránce EURAXESSu.

https://euraxess.ec.europa.eu/worldwide/india/science-slam

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí