česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: cc
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-indické vědecké projekty

Kdy: 20.08.2020

Na základě Programu vědeckotechnické spolupráce mezi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Úřadem pro vědu a technologie Ministerstva vědy a technologie Indické republiky, zveřejněném pod číslem 54/2012 Sbírky mezinárodních smluv, vyhlásila obě ministerstva veřejnou soutěž na podporu projektů česko-indické spolupráce v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Celkem bylo do soutěže na české straně přihlášeno 187 návrhů projektů. Po náročném hodnocení bylo vybráno 20 projektů, které budou realizovány v letech 2020-2022 a které si mezi sebou rozdělí více než 110 milionů korun.

Projekty na české straně posuzoval odborný poradní orgán MŠMT ČR.

Podporu získají projekty s dobou řešení 3 let na období 2020 – 2022 a se zaměřením např. na informační a komunikační technologie, přírodní vědy a biotechnologie, nové materiály a nanotechnologie a další. K úspěšným uchazečům patří jak vysoké školy, tak ústavy Akademie věd České republiky.

Výsledky veřejné soutěže a další informace  jsou k dispozici:

na webové stránce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR 

a

na webové stránce Úřadu pro vědu a technologie Ministerstva vědy a technologie Indické republiky. 

Schválené účelové prostředky budou poskytnuty Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR na programové projekty výzkumu, vývoje a inovací naplňující cíle programu mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji INTER-EXCELLENCE (LT), podprogramu INTER-ACTION (LTA) se zahájením řešení projektů v roce 2020. 

Původní výzva k předložení projektů byla na české straně zveřejněna 22. března 2019 a upřesněna dne 30. dubna 2019 s tím, že žádosti o podporu projektů je možné podávat do 31. července 2019.

Na indické straně byla výzva k předložení projektů zveřejněna 15. března 2019 s tím, že žádosti o podporu projektů je možné podávat do 31. července 2019.

Seznam podpořených projektů byl na české straně zveřejněn 17. prosince 2019 s tím, že úspěšní uchazeči musí doručit dokumenty prokazující „způsobilost po vyhlášení výsledků veřejné soutěže“ (podle tabulky v kapitole 3. 2.  zadávací dokumentace podprogramu INTER-ACTION), a to nejpozději do 13. ledna 2020. 

Na indické straně byl seznam podpořených projektů zveřejněn 20. prosince 2019.

V rámci programu INTER-ACTION podporuje Česká republika mezinárodní výzkumnou spolupráci nejen s Indií, ale také s USA, Ruskem, Čínou, Izraelem a Německem.