česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikimedia Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

EU a Indie budou spolupracovat ve výzkumu COVID-19

Vědci z EU a z Indie mohou předkládat společné návrhy výzkumných projektů týkajících se opatření proti COVID-19. Biotechnologická sekce Ministerstva vědy a techniky Indie se zavázala spolufinancovat společně s EU čtyři témata v rámci druhé zvláštní výzvy na předkládaných projektů výzkumu opatření proti šíření COVID 19 v programu Horizont 2020. Termín pro podávání projektů je již 11. června 2020.
 

To je vynikající zpráva z pohledu rozvoje výzkumné spolupráce mezi EU a Indií, protože všechna níže uvedená témata výzkumu jsou pro obě strany velmi zajímavá:

  • SC1-PHE-CORONAVIRUS-2020-2A – Alternativní využití výroby pro životně důležitá léčiva a lékařské vybavení
  • SC1-PHE-CORONAVIRUS-2020-2B -  Lékařské technologie, digitální nástroje a umělá intelligence při analýze s cílem zlepšit monitorování a péči s využitím nejmodernější technologie (Technology Readiness Levels; TRL)
  • SC1-PHE-CORONAVIRUS-2020-2D – Celoevropské týmy pro řešení krize COVID-19 (Pan-European COVID-19 cohorts)
  • SC1-PHE-CORONAVIRUS-2020-2E – Propojování týmů pro řešení krize COVID-19 v EU a na mezinárodní úrovni (Networking of existing EU and international cohorts of relevance to COVID-19)

Vzhledem k mimořádné situaci a potřebě čelit hrozbě COVID-19 je termín pro podávání návrhů vědeckých projektů velmi krátký. Příprava pravidel pro podávání společných projektů si přirozeně vyžádala určitý čas.

Termín pro podávání projektů je 11. června v 17 hod (SELČ).

Odkaz na stránky Biotechnologické sekce Ministerstva vědy a techniky Indie s podrobnými informacemi: zde 

Odkaz na video s představením projektu: webcast 

Odkaz na stažení prezentace: zde