česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Delegace Evropské unie v Indii
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva ke společné online výzkumné spolupráci

Velvyslanectví České republiky v Indii informuje o vyhlášení výzvy Delegace Evropské unie, která je zaměřena na konsorcia evropských a indických think tanků. Cílem tohoto programu je vybrat dvě konsorcia think-tanků EU-Indie k provedení společného výzkumu a vypracování originálních výzkumných prací. Každé konsorcium bude složeno ze čtyř až šesti předních odborníků z think tanků / univerzit / politických nadací / výzkumných institucí z EU a Indie, aby provedli společný výzkum a vytvořili jeden společný inovativní výzkumný dokument o vybrané otázce, která je v zájmu EU a Indie.
 

Tématy výzkumných projektů jsou:

  • Udržitelná modernizace
  • Příležitosti a hrozby implementace Partnerství EU-Indie v oblasti konektivity

Očekává se, že tento výzkumný dokument podnítí širší veřejnou debatu v EU a Indii prostřednictvím akademického diskurzu a mediálního pokrytí o diskutovaném tématu a případně se promítne do procesů tvorby politiky v EU i v Indii.

S ohledem na cestovní omezení způsobená pandemií se očekává, že výzkumní pracovníci z EU a Indie budou při výzkumu a psaní spolupracovat online a nepředpokládají se žádné mezinárodní cesty.

Maximálně výše nákladů na výzkumý projekt činí 30 000 €. Mezní termín pro podání projektové žádosti byl určen na 13. září 2021.

V případě zájmu o účast v programu je Velvyslanectví České republiky v Dillí připraveno aktivně pomoci s vyhledáním vhodných partnerů do konsorcia.

Více informací je v přiloženém textu výzvy či na e-mailu Milan_Dostal@mzv.cz

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

přílohy

Text výzvy 385 KB PDF (Acrobat dokument) 26.7.2021