česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví se zúčastnilo Veletrhu malých a středních podniků a start-upů

Kdy: 22.06.2018 - 24.06.2018, Kde: Pragati Maidan, Nové Dillí

Velvyslanectví České republiky v Dillí se ve dnech 22. – 24. června 2018 zúčastnilo Mezinárodního veletrhu mikro, malého a středního podnikání a start-upů, který se konal na dillíském výstavišti Pragati Maidan. Na souběžné konferenci na téma rozvoje malých a středních podniků vystoupil indický ministr obchodu a průmyslu a civilního letectví Suresh Prabhu, ministr průmyslového rozvoje významného svazového státu Uttarpradéš Satesh Mahana, státní ministr kultury Mahesh Sharma či státní ministr Úřadu vlády Shitendra Singh. Úvodního zasedání se účastnil rovněž obchodní rada Velvyslanectví Milan Dostál, který vystoupil s příspěvkem za Českou republiku.
 

Třídenní akce si kladla za cíl podpořit potenciál mikro, malých a středních podniků (MSME) a nadějných začínajících podnikatelů, včetně tzv. start-upů. Ambice veletrhu a konference směřovaly na vytvoření platformy pro navazování kontaktů a spolupráci nejen na domácí scéně, ale i v mezinárodním měřítku a pomoci tak najít nové obchodní příležitosti. Očekávala se proto účast přes 20 000 návštěvníků, 250 vystavovatelů a uskutečnění přes 100 B2B schůzek. Veletrh byl rovněž svědkem předání cen za vynikání v oblasti MSME´s a udělení ceny za inovační přínos Start-upu pro rok 2018.

Oblast mikro, malého a středního podnikání a start-upů je pro Indii klíčová a pořadatelé uvádí, že se podílí na indickém hrubém domácím produktu z 45 %. V Indii je v současnosti registrováno 63,4 mil. podniků, splňujících kritéria pro MSME´s – investice do výroby v limitu do 1,5 mil. CZK, 30 mil. CZK a 100 mil. CZK, v případě středních podniků.  

 

Slavnostní zapálení lampy

 

Oblast MSME´s je vnímána i vládou Indie jako zásadní pro podporu indické ekonomiky, rovnoměrnou distribuci bohatství, sociální rovnost a harmonii ve společnosti. Malé a střední podniky jsou rovněž významným zaměstnavatelem a jejich výkonnost se odráží v mnoha dalších makroekonomických ukazatelích i v životě běžných obyvatel. Jejich rozvoj je proto finančně stimulován systémem podpory.

Velvyslanectví České republiky se jako jedna z pěti zemí zúčastnila zahajovacího ceremoniálu a paralelní konference, aby zviditelnila úlohu malých a středních podniků v české ekonomice a zejména v česko-indické obchodní spolupráci. „Mikro, malé a střední podniky a zejména start-upy, jsou právě tím hnacím motorem, který využívá endogenního potenciálu země jak v Indii, tak v České republice a vytváří ze zaměstnanců zaměstnavatele s nesmírně vysokou inovační přidanou hodnotou“, uzavřel příspěvek obchodní rada Milan Dostál.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí