česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví uspořádalo kulatý stůl na podporu ekonomické spolupráce mezi Českou republikou a Kárnatakou

Kdy: 02.09.2020

Jako první z řady velkých akcí, které Velvyslanectví České republiky pořádá během září a října 2020 v rámci “Akčního plánu ekonomické diplomacie v době pandemie COVID-19“, se 2. září 2020 uskutečnil virtuální kulatý stůl, který náš úřad uspořádal společně se společností Ernst & Young, vládou svazového státu Karnátaka a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Vystoupili na něm Martina Tauberová, náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro EU a zahraniční obchod, Gaurav Gupta, první náměstek Ministerstva obchodu a průmyslu Karnátaky a také velvyslanec Milan Hovorka. Hlavním tématem vydařené akce byl networking firem z oblasti technických oborů, zejména strojírenství a obráběcích, lisovacích a tvářecích strojů při restartu obchodních a investičních aktivit v pokoronavirové době. 
 

 

O své zkušenosti a názory se podělili také viceprezident Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR p. Libor Musil, komisařka pro průmysl z Karnataky, paní Gunjan Krishna, a více než tucet zástupců firem na české i indické straně. Virtuálně byly přítomny další více než dvě desítky dalších podnikatelů. Nechyběli mezi nimi taková jména jako Fermat, Gearspect, Investa, LIKO-S, Škoda Machine Tool, VH Services či Zetor. Na indické straně zase vystoupili významní manažeři firem jako Bharat Fitz Werner Pvt. Ltd, Bosch India, ThysenKrupp Aerospace, či největší výrobce malotraktorů VST Tillers Tractos. Ltd.

Karnataka patří mezi nejvyspělejší svazové státy Indie, je sídlem mnoha nadnárodních společností, které zde nalezly vhodné prostředí pro lokaci svých administrativních a výrobních kapacit, včetně několika českých firem. V Bengalúru je k dispozici i Honorární konzulát České republiky anebo zahraniční kancelář CzechTrade. Profil tohoto svazového státu je totiž podobný sektorům, kde má exportní potenciál i Česká republika – tedy strojírenství, obráběcí stroje, automobilový průmysl, ale i textilní a další sektory. Velvyslanectví České republiky proto uspořádalo kulatý stůl s cílem stimulovat obchodní vazby i během koronavirové pandemie, kdy je fyzické cestování silně omezeno a většina akcí virtuálních.

V akcích na podporu dalších sektorů budeme i nadále pokračovat. V případě zájmu o zařazení určitého oboru a účast na virtuálních konferencích organizovaných Velvyslanectvím České republiky v Dillí kontaktujte náš obchodní úsek na commerce_delhi@mzv.cz

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

přílohy

Prezentace státu Karnátaka 3 MB PDF (Acrobat dokument) 7.9.2020