česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví zve české firmy k účasti na kulatém stolu s Karnátakou

Kdy: 13.01.2021 09:00 - 11:00

Velvyslanectví České republiky vybízí k účasti české firmy ze sektorů civilního a obranného letectví a kosmu, a to na virtuálním kulatém stolu, který se uskuteční 13. ledna 2021 od 09,00 českého času. Tento kulatý stůl  je organizován na podporu vzájemné hospodářské spolupráce mezi Českou republikou a svazovým státem Karnátaka. Za českou stranu bude uveden náměstkem ministra obrany České republiky, p. Tomášem Kopečným, Karnátaku zastoupí vysocí činitelé ministerstva obchodu a průmyslu tohoto dynamického svazového státu, který patří mezi nejprůmyslovější části Indie, s rozvinutým leteckým, obranným, vesmírným sektorem a dějištěm významného veletrhu Aero India.
 

Karnátaka patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející svazové státy Indie, mezi jehož silné stránky patří sektory jako Aerospace či obranný sektor. Jako lídr mezi regiony Indie Karnataka vyrobí plnou čtvrtinu ze všech indických letounů. Tento stát se podílí na exportu Indie v oblastech jako letectví a obranný průmysl ze 65%.

Velvyslanectví České republiky v Dillí s vládou svazového státu Karnátaka dlouhodobě spolupracuje a v očekávání účasti na významném veletrhu Aero India (únor 2021) plánuje společně uspořádat virtuální Webinář na podporu firem z uvedených sektorů. Kulatý stůl, kterého se zúčastní významní zástupci vlády obou zemí, ale i oborových asociací, se uskuteční 13. ledna 2021 od 09,00 českého času a Velvyslanectví České republiky v Dillí srdečně zve k účasti české firmy se zájmem o teritorium. V jeho případě pro kontaktujte obchodní úsek na e-mailu Milan_Dostal@mzv.cz

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí