česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Prozax
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výrobce strojů pro pneumatikářský průmysl PROZAX znovu objevuje Indii

Česká společnost Prozax s.r.o se díky svým strojům, určeným pro rostoucí segment gumárenského průmyslu, uplatnila na velikém indickém trhu. Strojírenská firma z Otrokovic již řadu let zajišťuje výrobu strojů a zařízení, instalace u zákazníka a údržbu dodaných zařízení pro výrobce pneumatik po celém světě.
 

Firma Prozax s.r.o. byla založena před 25-ti lety a vznikla z původní prototypové dílny bývalého závodu na výrobu pneumatik Barum Otrokovice.

 

Vyrábí jednoúčelové stroje zejména pro pneumatikářský průmysl, který v současnosti zažívá v Indii nebývalý rozvoj. Zatímco portfolio zákazníků firmy Prozax s.r.o. je v podstatě rozprostřeno po celém světě, v rámci orientace na staronové trhy se vedení firmy rozhodlo znovu se zaměřit na indický trh. A nebylo to špatné rozhodnutí. Před téměř 20-ti lety totiž strojaři z Otrokovic realizovali dodávku zařízení na výrobu pneumatik do firmy Apollo v Kochinu.

 

Ilustrační foto

 

 

Tím byly aktivity v Indii na čas přerušeny, v roce 2019 však zástupci Prozaxu realizovali obchodní cestu ze severu na jih Indie po osmi závodech na výrobu pneumatik. Na základě této cesty pak zahájili intenzivní jednání s některými výrobci o možných dodávkách jejich strojů a zařízení.

 

Po téměř ročním obchodním jednání s významným indickým výrobcem pneumatik firmou BKT uzavřeli Moravané kontrakt na dodávku 4 výrobních linek. Zařízení je určeno pro jednu z mnoha technologických operací v procesu výroby zemědělských pneumatik.

 

Stroje Prozaxu

 

Úspěchu české firmy pomohl i fakt, že si její zástupci uvědomují, jak významným, a pro nejbližší budoucnost velmi důležitým, odbytištěm pro firmy  mnoha různých odvětví indický trh je. Tato zakázka je pro Prozax nejen velmi prestižní, ale pro jejich další působení v Indii také rozhodující.

 

Obchodní ředitel úspěšné firmy, p. Jiří Neubauer, zhodnotil situaci následovně: „Podepsaný kontrakt se společností BKT pro nás znamená velkou výzvu. Zavázali jsme se k dodávce zařízení, které svým technologickým rozsahem velmi pravděpodobně nemá obdoby. Věřím, že po úspěšném zprovoznění  potvrdíme zákazníkovi naši technickou vyspělost. Výroba pneumatik v Indii je v současné době na vzestupu a my máme velký zájem dále rozvíjet obchodní vztahy v tomto teritoriu i s podporou našeho zastupitelského úřadu”.

 

veletrh v Mumbai

 

Díky strojům firmy PROZAX upozorňujeme na další vysoce kvalitní české výrobky a technologie nejen v oblasti pneumatikářského průmyslu, ale i v dalších odvětvích, která na indickém trhu mohou zcela jistě najít uplatnění, jako např. energetika, strojírenství, zemědělství a potravinářství či těžební sektor.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí