česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.cii.in
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika partnerskou zemí na železniční videokonferenci Rail Connect 2020

Kdy: 08.09.2020

Velvyslanectví České republiky zve české firmy z oblasti železničního průmyslu k účasti na konferenci Rail Connect 2020, které se Česká republika zúčastní jako partnerská země. Tuto virtuální konferenci pořádá 8. září 2020 největší indická obchodní komora Konfederace indických průmyslů (CII) a vystoupit na ní plánuje ministr železnic Piyush Goyal či ředitel Indických železnic (Railway Board) V. K. Yadav. Českou republiku bude zastupovat rovněž Asociace podniků českého železničního průmyslu.
 

Indie disponuje čtvrtou největší železniční sítí na světě. Celých 57% osobní dopravy a 65% té nákladní se provádí na elektrické trakci, čímž je dráha také nejméně znečišťujícím hromadným dopravním systémem v Indii. Vezmeme-li v úvahu městskou a příměstskou železniční přepravu, není železniční dopravní systém v Indii jen nejekologičtější, ale také nejoblíbenější formou dopravy za prací. A to není vše. Indická železnice je důležitým spojením mezi městskou a venkovskou Indií, mezi říčními i námořními přístavy, mezi městy a centry spotřeby.

V současnosti plánuje Indie mnoho projektů na modernizací železničních tratí, nádraží, ale i vozového parku. Proto, aby byla schopna si udržet krok s vývojem v sektoru a přizpůsobit se rychle se rozvíjející indické ekonomice, existuje naléhavá potřeba upgradovat a modernizovat, včetně potřeby získávat moderní a technologicky konkurenceschopné výrobky ze zahraničí.

Čeští zástupci v sektoru se zájmem o prezentaci se mohou obrátit přímo na Velvyslanectví České republiky v Dillí na adresu Commerce_Delhi@mzv.cz. Program a popis akce naleznete v příloze.

Pro posluchače je účast zdarma, vystoupení s prezentací je za poplatek, který vybírá přímo komora CII.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

 

 

přílohy

Popis videokonference 229 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 17.8.2020

Program videokonference 157 KB PDF (Acrobat dokument) 17.8.2020