česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Defexpo 2022 – výzva k účasti českých exportérů

Velvyslanectví České republiky v Dillí ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a AOBP připravují projekt české účasti na obranném veletrhu DEFEXPO 2022, který se uskuteční v indickém Gandhinagaru ve státě Gudžarát ve dnech 10. až 13. března 2022. Velvyslanectví připravuje účast na veletrhu formou české mise a doprovodné podnikatelské prezentace na českém výstavním stánku. Vzhledem k významu akce vřele doporučujeme účast českým exportérům obranného průmyslu se zájmem o indický a regionální trh. Indie zároveň ujišťuje účastníky o maximálním zabezpečení hygienických a bezpečnostních podmínek pro účastníky veletrhu. 
 

Defexpo je největším veletrhem obranného a bezpečnostního průmyslu v jižní Asii a ČR je na něm již tradičním vystavovatelem. V roce 2020 vedl českou misi náměstek ministra obrany pro průmyslovou spolupráci Tomáš Kopečný. Partnery při jednáních s českou delegací byli např. vrcholní představitelé Ministerstva obrany, Vojenského výzkumného ústavu DRDO, velitelé pozemních vojsk, letectva a námořnictva Indie, generální ředitel a předseda představenstva největší státní zbrojařské společnosti OFB (Ordnace Factory Board), předseda představenstva HAL (Hindustan Aeronautics Limited), generální ředitel a předseda představenstva BEML (Bharat Earth Moovers Limited) či generální ředitel a předseda představenstva Bharat Dynamics Limited.

Vedle společného českého výstavního stánku financovaného z prostředků tzv. projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED), který nabídne zázemí a plochu pro prezentaci, bude pro české firmy sestaven program setkání s indickými představiteli ministerstva obrany a ozbrojených složek, jakož i s významnými státními a soukromými firmami.

Zájemci o podnikatelskou misi a o účast na veletrhu Defexpo 2022 mohou prostřednictvím e-mailu jakub_jaros@mzv.cz kontaktovat obchodně-ekonomického radu velvyslanectví. Zájemci z řad členské základny AOBP se mohou na účast hlásit prostřednictvím Asociace.