česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Češi na INDIA AVIATION 2016

Kdy: 16.03.2016 - 20.03.2016, Kde: Hajdarabád

Česká republika předvedla svůj potenciál na 5. mezinárodní výstavĕ a konferenci o civilním letectví (5th International Exhibition and Conference on Civil Aviation) INDIA AVIATION 2016, která se konala na letišti Begumpet v  Hajdarabádu od 16. do 20. března 2016.

Přes 200 leteckých společností z více než 25 zemí se zúčastnilo přehlídky, kterou zahájil prezident Indie Pranab Mukherdží.

Česká podnikatelská delegace, organizovaná společně velvyslanectvím České republiky v Dillí a ministerstvy průmyslu a obchodu a zahraničních věcí České republiky a vedená náměstkem ministra průmyslu Jiřím Kolibou čítala přes 15 vysokých představitelů z řad vládního i nevládních sektoru.

Velvyslanec Milan Hovorka byl rovněž přítomen, aby podpořil české firmy, neboť ekonomická diplomacie a podpora vzkvétajícího ekonomického partnerství mezi oběma zeměmi je jeho klíčovou prioritou.

Hyde


Na českém stánku tak vystavovaly společnosti jako Aircraft Industries, České letecké školící centrum, Česká letecká akademie Indie, Eldis, Era, Hypera, Retia Řízení letového provozu České republiky a Transcon.

Zajištění výstavního stánku bylo financováno z programu Ministerstva zahraničních věcí ČR na podporu ekonomických zájmů a z prostředků Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Delegace se zúčastnila celé řady interaktivních schůzek, seminářů a dvoustranných schůzek. Jednala s indickým ministrem civilního letectví Ašokem Radžapati Radžuem, náměstkem téhož ministerstva Radžívem Najan Čoubejem, premiérem státu Andhra Pradéš Narou Čandrababu Naiduem a řadou představitelů indického leteckeho průmyslu. Náměstek Koliba měl možnost vystoupit na fóru generálních ředitelů a podělit se o svou perspektivu toho, co mohou udělat vlády pro své akcionáře s cílem usnadnit podnikatelské kontakty.

Dělíce se o své dojmy z přehlídky a všech jednání, náměstek Koliba řekl: "Partnerství České republiky a Indie v oblasti civilního letectví zaznamenalo v uplynulých několika letech značný pokrok. Spojuje to nejlepší z českého inovačního úsilí, znalostí a zkušeností s ohromným potenciálem jednoho z nejrychleji rostoucích leteckých trhu na světě."

Velvyslanec Hovorka s tímto názorem souhlasí a dodává: "Velké příležitosti stále čekají na naplnění.  Je celá řada oblastí, v nichž mohou obě země rozvíjet vzájemně výhodná partnerství,  včetně regionálního propojení, modernizace a rozvoje letištní infrastruktury, bezpečnosti letecké dopravy, usnadňování podnikání, vzdělávání a rozvoje kompetencí.  V tomto ohledu se Česká republika těší na novou politiku Indie v oblasti civilního letectví, která by měla být brzy schválena."

Ing. Milan Touš, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Dillí