česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.icold2020.org
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Indie středem zájmu vodohospodářů a stavitelů přehrad

Kdy: 28.11.2020 - 03.12.2020, Kde: India Expo Centre & Mart Greater Noida

Ve dnech 28. listopadu – 3. prosince 2020 by se v Indii měly setkat stovky delegátů z celého světa, aby diskutovaly nad současnými tématy z oblasti přehradního stavitelství. Mezinárodní přehradní komise (International Commission on Large Dams -  ICOLD 2020) byla založena v roce 1928 a symposium o udržitelném rozvoji přehrad bude již 88. výročním zasedáním.  Jedním z 11 zakládajících států bylo i Československo.
 

88. výroční zasedání ICOLD si klade za cíl poskytnout vynikající platformu pro výzkumné pracovníky, vědce, inženýry, byrokraty, politiky a mladé profesionály z celého světa, kteří pracují v oblasti vodohospodářství. Podnázvem tohoto výročního zasedání je „Udržitelný rozvoj přehrad a povodí“ a kromě speciálních seminářů, jednání technických výborů ICOLD přinese rovněž možnost prezentovat své výrobky a služby na doprovodném veletrhu.

 

Indie je zemí, kde byly postaveny moderní velké přehrady, jako jsou Bhakra, Tehri, Sardar Sarovar a mnoho dalších významných projektů. ICOLD 2020 si klade za cíl ještě vice povzbudit indické i zahraniční odborníky z oblasti vodohospodářství, aby se podělili o své zkušenosti s výstavbou a údržbou přehrad. Tato akce rovněž poskytne vynikající příležitost poznat nejnovější trendy v jejich konstrukci. Událost nabídne dobrý prostor pro výměnu zkušeností s cílem usnadnit poznání nejmodernějších technologií ve všech aspektech inženýrství přehrad, jelikož se očekává účast významných odborníků na přehrady z celého světa.

 

Ilustrační foto

 

 

Akce je zaměřena na rozhodovací kapacity, projektanty, architekty, vědce, výzkumné pracovníky, inženýry, geology, manažery, odborníky, regulační orgány, ministerstva a další státní instituce, vývojáře, dodavatele, konzultanty a studenty operující v oblasti projektování přehrad, rozvoje vodní energie, životního prostředí inženýrské a strukturální hydraulika.

 

Více informací naleznete na www.icold2020.org anebo v přiložené brožuře.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

přílohy

Informační brožura 683 KB PDF (Acrobat dokument) 31.1.2020