česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CII
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka k účasti na Mezinárodním klimatickém summitu

Kdy: 03.09.2021

Velvyslanectví ČR v Dillí zve české zájemce k účasti na „Mezinárodním klimatickém summitu 2021" – zaměřeného na ekosystém a využití vodíku v Indii. Tento významný summit se uskuteční 3. září 2021 a představuje první takto významnou akci na téma vodíkové energetiky v Indii. Proto je jí přisouzena i náležitá podpora vlády Indie a pozornost veřejnosti. Pozvání k účasti na slavnostním zahájení byla adresována i předsedovi vlády, Nárendra Modimu. Akce se uskuteční virtuálně a pro české účastníky je účast zdarma.
 

Jako předzvěst summitu COP26, který se má konat v listopadu 2021 v Glasgowě, se na summitu setkají laureáti Nobelovy ceny, tvůrci politik, regulační orgány, vedoucí představitelé průmyslu, odborníci a vědci, aby spolupracovali a budovali udržitelné cesty pro výrobu, skladování, dopravu, distribuce a přijetí vodíku v Indii.

Agenda summitu bude obsahovat i doporučení týkající se vytvoření „Mezinárodní vodíkové aliance“ podobné „Mezinárodní solární alianci“ a zřízení „center excelence“ na vybraných univerzitách v celé Indii, která pomohou při budování kapacit prostřednictvím silné znalostní základny a výzkumu a vývoje.

Během summitu bude předsedou vlády Nárendrou Módimu také uvedena zvláštní odborná kniha s názvem „Soběstačná Indie – využití síly vodíku., kterou napsala Dr. Karen Landmark a jí vedený tým mezinárodních expertů na vodík z Norska.

Národní mise pro vodíkovou energii vyhlášená v rozpočtu Indie 2021-22 poskytla průmyslu impuls k využití vodíku jako alternativního zdroje energie. Summit je proto ikatalytickým okamžikem, který představuje tyto příležitosti v oblasti čisté energie příští generace v Indii.

Více informací je možné najít na webu Mezinárodního klimatického summitu. Program akce (návrh) naleznete v příloze.

Registrace na konferenci je zdarma po vyplnění údajů na tomto odkazu.

přílohy

Katalog 1 MB PDF (Acrobat dokument) 3.8.2021