česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.protext.cz
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář pro exportéry kotlů do Indie

Kdy: 30.10.2018 - 31.10.2018, Kde: Praha

Jediná mezinárodní konference v Evropě na téma indické předpisy pro výrobce kotlů se bude konat 30. - 31. 10. 2018 v Praze. Indická ekonomika patří mezi sedm největších ekonomik na světě a rychlým tempem roste. Hodnota exportu do Indie se stále zvyšuje. Mezi nejvýznamnější vývozní položky z ČR přitom patří reaktory, kotle, přístroje a nástroje mechanické, jejichž podíl na vývozu do Indie činí více než 35 procent. Podnikání v Indii však pro evropské firmy není snadné. U vybraných výrobků musí exportéři kromě administrativních překážek, bariéry cel či kulturních odlišností překonat i místní legislativní předpisy. Pokud se chce výrobce kotlů, či jejich částí uplatnit na indickém trhu, musí zajistit jejich soulad s místními požadavky pod názvem IBR.
 

Mezi základní požadavky IBR (Indian Boiler Regulations 1950 a Boiler Act) patří požadavky na návrh tlakových částí, materiály a jejich inspekce, výrobu a inspekci během výroby, kontroly a inspekce během montáže a registrace dokompletovaného kotle. Požadavky se uplatňují i na kvalifikaci svařovacích postupů a svářečů.

"Řada výrobců si není jistá správným pochopením místních předpisů, nemá zkušenosti a řeší tyto problémy až v okamžiku přejímek. Na vině je relativně špatná dostupnost informací a nejasnost v interpretaci požadavků," vysvětluje David Duba, inspektor TÜV NORD Czech.

Ve spolupráci s inspektory z Indie proto TÜV NORD Czech připravil mezinárodní konferenci pro všechny výrobce kotlů, částí kotlů nebo materiálů pro tlakové části, kteří chtějí exportovat do Indie či dodávat materiál pro tlakové části kotlů určených pro indický trh. Cílem je seznámit účastníky s technickými a procesními požadavky IBR a zároveň účastníkům podat informace o legislativních požadavcích v Indii na kotle, jejich části a materiály.

Konference se bude konat pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ve dnech 30. - 31. 10. 2018 v Praze. Přihlášení je možné na stránkách společnosti TÜV NORD Czech www.tuev-nord.cz

TÜV NORD Czech, s.r.o.  je konzultační, inspekční a certifikační společnost, která se v ČR zaměřuje na technické expertízy v průmyslu a energetice, certifikace systémů, výrobků a osob, technické posudky a inspekce od materiálů až po technologické celky v různých průmyslových odvětvích, certifikaci dodavatelů a posouzení technologií a vlivu na životní prostředí. Je členem Skupiny TÜV NORD GROUP s působností ve více než 70 zemích a 10.000 zaměstnanci.

V případě dotazů prosím kontaktujte ambasádu na e-mailové adrese Milan_Dostal@mzv.cz anebo přímo pořadatele semináře, paní Mg. Ladislavu Kadlčíkovou na Kadlcikova@tuev-nord.cz .

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí