česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh "8th Vibrant Gujarat Global Summit"

Kdy: 10.01.2017 - 13.01.2017, Kde: Gandhinagar (stát Gudžarát)

Ve dnech 10. - 13. ledna 2017 se v hlavním městě indického svazového státu Gudžarát Gandhinagaru již poosmé uskuteční jedna z největších indických byznysových akcí nazvaná Globální summit vibrujícího Gudžarátu (Vibrant Gujarat Global Summit). Slavnostně jej zahájí indický premiér Narendra Modi. Hlavním tématem letošního ročníku je "Gudžarát - spojení Indie se světem".

Indický svazový stát Gudžarát v posledních 10 letech vykazuje velmi dynamický ekonomický růst. Má strategické položení, přístup k otevřenému moři, diverzikovanou průmyslovou základnu, moderní infrastrukturu, inovativní politiku a příznivé prostředí pro podnikání, takže nabízí lákavou příležitost pro obchodování a investování.

V Gudžarátu žije 5 % celkové populace Indie, přesto se na celkovém výkonu indického průmyslu podílí 17, 5 procenty. Světová banka a také indický vládní "Department of Industrial Policy & Promotion" umístily v roce 2015 Gudžarát na 1. místo ze všech indických států, pokud jde o jednoduchost podnikání. Vláda státu Gudžarátu se různými proaktivními opatřeními snaží podporovat zahraniční investory a usnadňovat průmyslovou výrobu.

Mezi ně patří i pořádání Globálního summitu vibrujícího Gudžarátu (Vibrant Gujarat Global Summit), který se koná jednou za dva roky a je jednou z nejvýznamnějších byznysových akcí v Indii. Poslední summit v lednu 2015 slavnostně inauguroval indický premiér Narendra Modi, který předtím, než byl jmenován celoindickým premiérem působil jako premiér státu Gudžarát. Summit se koná v hlavním městě Gudžarátu Gandhinagaru za účasti mnoha
zahraničních hostů.

Velvyslanectví ČR v Dillí bude pořádat podnikatelskou misi na uvedenou akci. Pokud máte zájem se jí zúčastnit, napište nám e-mail na adresu newdelhi@embassy.mzv.cz.