česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

WINGS INDIA 2020 - veletrh leteckého průmyslu

Kdy: 12.03.2020 - 15.03.2020, Kde: letiště Begumpet, Hyderabád

Ministerstvo civilního letectví Indie prostřednictvím Velvyslanectví České republiky v Dillí informuje o konání dalšího ročníku veletrhu z oblasti civilního letectví – WINGS India 2020, který organizuje společně s obchodní komorou FICCI jakožto vlajkovou loď podpory oblasti aeroprůmyslu. Akce se uskuteční v na letišti Begumpet v Hyderabádu od 12. do 15. března 2020 pod titulem “Létání pro všechny”.
 

Letošní ročník veletrhu WINGS India 2020 se uskuteční paralelně s Globálním leteckým summitem (Global Aviation Summit), zaměřeným na využití momentu robustního růstu v sektoru a četným příležitostem. Klade si za cíl být nejkomplexnější platformou v sektoru civilního letectví a očekává přítomnost světových lídrů a osobností leteckého průmyslu napříč celým ekosystémem – aerolinkami, výrobci, investory, distributory, cargem, kosmickým průmyslem, bankami, vzdělávacími institucemi stejně jako zástupci státní (Telangana) a unijní, celoindické vlády.

Dne 12. března se v hotelu Tádž Krišna v Hyderabádu rovněž uskuteční udílení cen pro přepravce a další subjekty leteckého průmyslu. Veletrh doprovodí i letecká show s místními i světovými esy letecké akrobacie. Dalšími důležitými momenty veletrhu bude CEO´s fórum, prezentace letadel na letištní ploše, tiskové konference a další aktivity, které podpoří význam této důležité akce.

 

Ilustrační foto

 

Růst sektoru indického civilního letectví dosáhl v loňském fiskálním roce 20 %., přičemž trh, kterému roste počet pasažérů na domácích letech tempem 19 % ročně, je třetím největším na světě, co se týče vnitrostátní osobní přepravy. Indie tak představuje jednu ze zemí s největšími příležitostmi na světě v této oblasti, přičemž deklaruje zájem v dalších 20 letech zakoupit 2100 nových strojů s výdaji 290 miliard USD. K tomu je však nutné přičíst na 300 business tryskových letadel, 300 menších letadel a 250 vrtulníků, které rozšíří flotilu letadel v následujících 5 letech. Celkový počet letišť plánuje rovněž rozšířit na 250.

Více informací je možné získat v přiložené brožuře nebo na stránkách veletrhu. V případě zájmu rovněž prosím kontaktujte Velvyslanectví České republiky v Dillí na Milan_Dostal@mzv.cz

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

přílohy

Informační brožura 1 MB PDF (Acrobat dokument) 4.2.2020