česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.ec.europa.eu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti na Misi cirkulární ekonomiky 2018

Kdy: 04.09.2018 - 07.09.2018, Kde: Díllí

Velvyslanectví České republiky v Dillí vyzývá k účasti na Misi cirkulární ekonomiky (Circular Economy Mission), kterou pořádá Delegace Evropské Unie v Indii ve dnech 4. – 7. září 2018. Cirkulární ekonomika je koncept, který je integrální součástí udržitelného rozvoje. Zabývá se způsoby, jak zvyšovat kvalitu životního prostředí a lidského života pomocí zvyšování efektivity produkce opakovaným používáním surovin. Účast na misi pomůže podpořit snahu českých společností a institucí v přístupu na indický trh prostřednictvím navázání cenných kontaktů a zároveň seznámí Indii s nejnovějšími evropskými technologiemi.
 

Klíčové je, aby používané materiály byly navzájem odděleny do dvou nezávisle cirkulujících okruhů, jež se řídí rozdílnou logikou. První operuje s látkami organického původu, které jsou snadno odbouratelné a není u nich proto problém navrátit je zpět do biosféry. Druhý operuje se syntetickými látkami, jež by měly být do produktů vkládány tak, aby bylo možné je z nich následně extrahovat a opět použít, a nebylo tak nikdy nutné je do biosféry navracet.

Indie představuje trh s vysokým potenciálem, který vychází z více než miliardové populace, hospodářského růstu a fáze vývoje, ve které plastový, stavební, skelný a jiný odpad znamená obrovskou výzvu pro udržitelný rozvoj. I proto indická vláda vyhlásila cíl do roku 2022 zakázat jednorázové plasty, které z významné části stojí za znečištěním přírody a krajiny.

 

logo

 

Velvyslanectví České republiky podporuje české společnosti z oblasti cirkulární ekonomiky, nakládání s odpady, recyklace a udržitelného rozvoje jako celku. Účastí na Misi cirkulární ekonomiky získají účastníci možnost seznámit se s nejdůležitějšími subjekty v této oblasti v Indii. Zároveň ale získají i možnost prezentovat své technologie či inovace na konferenci.

Účast není zpoplatněna, nicméně účastníci si hradí dopravu a ubytování v místě.

Velvyslanectví účast na akci vřele doporučuje. Více informací naleznete v přiloženém programu, na adrese https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/CEMissionIndia či u obchodního rady Milana Dostála na Milan_Dostal@mzv.cz. Přihlášky jsou přijímány do 14. června 2018.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

 

přílohy

Program 330 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 11.6.2018