česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti na veletrhu odpadového hospodářství v Indii

Kdy: 30.10.2020 - 15.11.2020

Velvyslanectví České republiky v Dillí vyzývá k účasti české firmy z oblasti odpadového hospodářství, cirkulární ekonomiky, úpravy a čištění vody k účasti na virtuálním veletrhu “Od odpadu k hodnotám”, který se koná od 30. října do 15. listopadu 2020. Mise se uskuteční v Indii a na akci pořádané významnou obchodní komorou CII (Confederation of Indian Industries) se bude Česká republika prezentovat jako partnerská země. V rámci vystavovatelského balíčku připravilo Velvyslanectví České republiky v Dillí možnost pro české firmy z těchto oblastí prezentovat své produkty a služby na virtuálním stánku zdarma a oslovit indické návštěvníky konference na speciálním webináři věnovanému České republice a jejím technologiím.
 

Indie, s populací 1,3 mld. obyvatel a nejrychleji rostoucími městy na světě, patří mezi země s největším tlakem na vodní zdroje a zpracování odpadu. Za zaostalostí sektoru stojí příčiny jako zastaralá infrastruktura, sezónní deště, které přinášejí povodně, anebo naopak devastující sucha, nedostatek technologií a mnoho dalších aspektů. 

Využití odpadních vod v Indii je rovněž nedostatečné, stejně jako používání nových technologií na šetrnější využití vody. Situace není lepší ani v oblasti nakládání s odpady. Kromě všudypřítomného bioodpadu, komunálního odpadu a jednorázových plastů, se Indie potýká s problémy i v oblastech toxického odpadu, nemocničního odpadu, e-waste či při recyklaci baterií.

Zlepšení systému nakládání s odpady a vodou je proto vnímáno vládou Indie jako jedna z rozvojových priorit, na kterou jsou vyčleněny stovky milliard USD. Pro všechny české firmy, které se odpadovým a vodním hospodářstvím zabývají tak Indie představuje významný potenciál. Z toho důvodu se Velvyslanectví České republiky v Dillí ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu rozhodlo podpořit exportéry z Česka zajištěním účasti na veletrhu a konferenci “Od odpadu k hodnotám”, a to jako partnerské země.

 

Leták

 

 

 

 

Klíčovou aktivitou bude účast na Konferenci a veletrhu odpadového hospodářství “Od odpadu k hodnotám”, který se uskuteční v Indii od 30 října do 15. listopadu 2020. V rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED budou pro účastníky zdarma zajištěny virtuální veletržní stánky a možnost prezentace v doprovodné konferenci s cílem maximálně zvýšit povědomí o českých technologiích.

Účast rovněž umožní zúčastněným firmám (ale i zástupcům neziskového sektoru či akademické obce) jednání na B2B schůzkách s návštěvníky veletrhu.

Z toho důvodu vyzýváme zájemce, aby kontaktovali obchodního radu p. Milana Dostála, který přípravu akce na velvyslanectví zajišťuje na Milan_Dostal@mzv.cz

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí