česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: INBP
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zasedání Indické jaderné podnikatelské platformy

Kdy: 09.10.2018 - 10.10.2018, Kde: Courtyard by Mariott, Mumbaí

Velvyslanectví České republiky zve zájemce z oboru jaderné energetiky k účasti na zasedání Indické jaderné podnikatelské platformy (India Nuclear Business Platform - INBP), která je součástí řady schůzek spojených se sektorem jaderné energetiky v Asii. Asijská jaderná podnikatelská platforma (ANBP) letos slaví své šesté výročí, během kterých se zúčastnilo jejich akcí již přes 1 000 zástupců z oblasti využití jádra. Zasedání se koná ve dnech 9. – 10. října 2018 v hotelu Courtyard by Marriott v indické Mumbaí.

 

Indický energetický sektor je jedním z nejdiverzifikovanějších na světě. Elektřina se získává z různých zdrojů, počínaje karbonovými, jako je uhlí, lignit, zemní plyn či ropa, přes obnovitelné zdroje energie, až po četné jaderné elektrárny. Poptávka po energii v Indii značně roste a významný nárůst spotřeby se očekává i v dalších letech. V současnosti provozuje Indie 22 funkčních jaderných reaktorů, s instalovaným výkonem 6,78 GW, které jsou rozloženy do 8 elektráren. Dalších 6 je v současnosti ve výstavbě.

 

Bhimpur

 

Hlavním cílem INBP je podpořit činnost podnikatelů v oblasti jaderné energetiky tak, aby mohl energetický průmysl i Indický nukleární energetický program těžit z jejich rozvoje. Platforma byla založena z inciativy jaderného průmyslu právě proto, aby sloužila zájmům firem, které se na jaderné energetice spolupodílejí.  Účastníci setkání platformy se seznámí s nejnovějšími informacemi z oboru z celého regionu. Setkání INBP tedy představuje značnou příležitost pro firmy a instituce z oblasti jaderné energetiky, které by rádi využili rozvoje indického nukleárního energetického programu.

Na zasedání se očekává vystoupení řečníků z řad indických nejvyšších autorit z oboru i mezinárodních organizací. Pořadatelé nabízí také sjednání B2B schůzek a rovněž nabízí sponzorský balíček pro ještě větší zviditelnění.

V případě, že byste se rádi INBP zúčastnili, vystoupili s projevem, navázali obchodní styky, podnikli B2B jednání, upoutali pozornost indických médií, objevili nová partnerství a příležitosti v indickém jaderném sektoru, neváhejte se obrátit na Velvyslanectví České republiky v Dillí na e-mailové adrese Milan_Dostal@mzv.cz . Více informací rovněž naleznete na webu http://www.nuclearbusiness-platform.com/india/ či v přiložené brožuře.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

přílohy

Informační brožura 871 KB PDF (Acrobat dokument) 21.6.2018

Možnosti participace 338 KB PDF (Acrobat dokument) 21.6.2018