česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Železniční konference se uskutečnila i s českou účastí

Kdy: 30.08.2018 - 31.08.2018, Kde: Dillí, Indie

Další ročník konference Železnice Indie (Rail India Conference and Expo) proběhl 30. – 31. 8. 2018 v indickém Dillí i za účasti Velvyslanectví ČR v Dillí. Po boku prezidenta Železničního výboru (Railway Board) Ashwani Lohaniho, nejvyššího výkonného orgánu Indických železnic, vystoupil zahajovacím projevem i obchodní rada velvyslanectví Milan Dostál, který přítomným delegátům představil potenciál českých firem na modernizaci jednoho z nejperspektivnějších železničních trhů světa. Česká republika se tak konference po roce znovu zúčastnila, když v loňském ročníku vystoupil jako čestný host velvyslanec Milan Hovorka.
 

Česká republika je díky svému aktivnímu postoji a každoroční účasti vnímána jako železniční velmoc a mnoho účastníků si osvojuje povědomí o možnostech a schopnostech českých výrobců v železničním průmyslu, což je nejlepší doklad, že naše cesta jde správným směrem.

Účast na konferenci přinesla zajímavé poznatky ohledně aktuálního stavu a vývoje na indických železnicích, jednom z nejperspektivnějších sektorů v Indii. Zároveň však obchodní rada představil indickému publiku české železnice, jejich vývoj a postavení v národním hospodářství. Připomněl rovněž úspěšné projekty i podniky, které se etablovaly na indickém trhu, který je vnímán jako extrémně perspektivní. Součástí prezentace byly rovněž informace o možnostech dalšího zapojení a o tom, co Česká republika v oblasti modernizace vozového parku a železniční infrastruktury nabízí.

 

Prezentace

 

 

Během dvoudenního programu vystoupilo na konferenci mnoho dalších zajímavých hostů jak z veřejné, tak soukromé sféry Indie, stejně jako několik hostů ze zahraničí. Mezi hlavní témata patřila „Příležitosti pro vstup zahraničních firem na indický trh“, „Vysokorychlostní koridory a modernizace trati“ či „Nové modely financování společných projektů na železnici“.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí