česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Změny ve vízové proceduře

Výše uvedené změny začnou být aplikovány počínaje 31. červencem 2019.

Změny ve vízové proceduře

V souvislosti s novelizací zák. č. 326/1999 Sb. o pobytu cizinců na území České republiky resp. zák. č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, které vstoupí v platnost 31. července 2019, dochází k některým změnám, jež se přímo dotknou žadatelů o víza.

Velvyslanectví ČR v Dillí upozorňuje, že žádost o nové posouzení důvodů neudělení krátkodobého víza/prohlášení víza ze neplatné/zrušení víza (tj. odvolání) je nově zpoplatněna částkou 60 EUR (viz sazebník správních poplatků).

Podání "odvolání" lze učinit pouze na zastupitelském úřadu, nikoliv prostřednictvím poskytovatele externích služeb VFS Global, a to každý pracovní den od 9h do 14h.

Tímto se uvádí, že žádost o nové posouzení důvodů neudělení krátkodobého schengenského víza musí být zaslána příslušnému zastupitelskému úřadu v písemné formě (nikoliv e-mailem). Veškeré žádosti o nové posouzení důvodů neudělení krátkodobého schengenského víza zaslané zdejšímu konzulárnímu oddělení e-mailem jsou považovány za irelevantní a nebudou konzulárními úředníky zodpovídány.  

Výše uvedené změny začnou být aplikovány počínaje 31. červencem 2019.