česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec předal pověřovací listiny v Bangladéši

Kdy: 27.06.2016, Kde: Dháka

Milan Hovorka předal do rukou bangladéšského prezidenta M. Abdula Hamida pověřovací listiny, kterými jej prezident Miloš Zeman jmenoval mimořádným a zplnomocněným velvyslancem České republiky v Bangladéšské lidové republice.

PL-Dháka1

 

Slavnostní akt předání se uskutečnil v oficiální rezidenci prezidenta v tzv. Bangabhabanu v hlavním městě Bangladéše Dháce. Velvyslanec Hovorka tlumočil prezidentovi Hamidovi svůj závazek pozdvihnout bilaterální vztahy mezi oběma zeměmi.

PL2

 

Velvyslanec připomněl, že Česko, resp. tehdy Československo, bylo mezi prvními evropskými zeměmi, které uznaly Bangladéš krátce poté, co získal nezávislost.

PL-Dháka2

 

Také podtrhl, že Česká republika a Bangladéš rozvíjejí pozitivní a konstruktivní vztahy v řadě oblastí, včetně obchodu, investic, energetiky a mezilidských vztahů. Česká republika podporuje Bangladéš v jeho úsilí vyřešit řadu otázek a zařadit se mezi politicky stabilní a hospodářsky prosperující státy, a v jeho ambicích stát se do roku 2021 středně příjmovou zemí.

PL-Dháka3

 

K samotnému předávání listin velvyslanec podotkl: "V mé kariéře to byl velmi zvláštní moment. Chci věřit tomu, že se jednalo také o důležitý krok na cestě ke společně sdílenému cíli dovést tradičně přátelské vztahy mezi oběma zeměmi na ještě vyšší úroveň."