česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: 1
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec na návštěvě v Bhútánu

Kde: Bhútán

Velvyslanec České republiky pro Bhútán se sídlem v indickém Novém Dillí Milan Hovorka navštívil Bhútán ve dnech 2. až 4. dubna 2019 v rámci delegace nerezidentních velvyslanců Evropské unie pro Bhútán pod vedením velvyslance Evropské unie Tomáše Kozlowského.

Během návštěvy delegaci přijal Jeho Veličenstvo král Jigme Khesar Namgyel Wangchuck. Velvyslanci dále jednali s premiérem Bhútánu Lyonchhen Lotayem Tsheringem, ministrem zahraničních věcí Lyonpo Tandi Dorjim, ministrem financí Lyonpo Namgayem Tsheringem, ministrem zemědělství a lesů Lyonpo Yeshey Penjorem, předsedou Národního shromáždění Tshogpon Wangchuk Namgyelem, oficiálním vůdcem opozice Ugyenem Wangdiem, a dalšími vysokými bhútánskými úředníky, poslanci, lídry občanské společnosti a rozvojovými partnery.

Foto s premiérem Bhútánu

Foto s premiérem Bhútánu

Velvyslanec Milan Hovorka o návštěvě uvedl: „Bylo mi velkým potěšením a ctí připojit se k velvyslanci Kozlowskému a dalším velvyslancům členských států EU při této návětěvě Bhútánu, kdy EU opět potvrdila svoji podporu koncepci udržitelného rozvoje v této zemi a jeho ambicióznímu cíli, kterým je graduace z kategorie nejméně rozvinutých zemí světa. Byla to také dobrá příležitost ukázat zájem České republiky o posílení a prohloubení bilaterálních vztahů a prosazování mezilidských kontaktů mezi oběma zeměmi.Věřím, že Joint Czech Republic/VFS Global Visa Application Centre, které jsem během této návštěvy slavnostně otevřel, sehraje v této věci důležitou roli.”

Foto s ministrem zahraničních věcí Bhútánu

Foto s ministrem zahraničních věcí Bhútánu