česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec přijal komisaře Západního Bengálska

Kdy: 31.12.2015, Kde: Dillí

Dne 31. prosince 2015 se velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka sešel s rezidentním komisařem Západního Bengálska panem R. D. Meenou a jeho zástupcem Dr. Rajesh Kumarem s cílem posoudit možnosti spolupráce mezi Západním Bengálskem a Českou republikou.

V průběhu setkání komisař informoval velvyslance o Bengálském globálním ekonomickém summitu organizovaném vládou Západního Bengálska v Kalkatě od 7. do 9. ledna 2016.

Oceňujíce ohromný potenciál Západního Bengálska, velvyslanec Hovorka zdůraznil, že summit poskytuje vynikající příležitost lépe pochopit existující obchodní a investiční příležitosti a také se potkat s nejrůznějšími segmenty místní komunity. Zmínil, že Západní Bengálsko a Česká republika mají dlouhou historii partnerství a že i dnes existuje celá řada českých podniků, které mají zájem rozvíjet podnikatelské vztahy s jejich bengálskými partnery v sektorech jako civilní letectví, zpracovatelský průmysl, výroba a distribuce elektrické energie a ochrana životního prostředí.

Velvyslanec rovněž poukázal na zájem České republiky zvýšit vzájemné kulturní výměny a v této souvislosti zmínit, že Filharmonický orchestr Bohuslava Martinů bude mít koncert v Kalkatě dne 28. února 2016.
 

V případě zájmu o účast na výše uvedeném summitu, kontaktujte obchodně-ekonomického radu velvyslanectví p. Milana Touše, e-mail: milan_tous@mzv.cz.